Rozhovor s Jensem Liebhauserem, autorem horského hotelu Zhero v Rakousku

Pátek, 27. Listopad 2015 - 0:00
| Napsal:

Jens Liebhauser je rakouský architekt a realitní expert. V našem rozhovoru si můžete přečíst, jaké jsou hlavní principy jeho tvorby a co bylo klíčové při návrhu interiéru horského hotelu Zhero a chalet Maton. Tyto výjimečné prostory v rakouském Ischglu můžete navštívit prostřednictvím úvodní fotogalerie.

Jens Liebhauser -  foto © Admonter
Fotoalbum: 

Jak byste popsal svou roli jako architekt tohoto projektu, a to zejména s ohledem na interiéry?

Největší výzva spočívala ve vytvoření atraktivního vzhledu interiéru, který si uchová dlouhodobě moderní charakter a zároveň bude přidanou hodnotou celé nemovitosti.

Funkce architekta nespočívá jen ve výběru materiálů a jejich kombinací, ale především ve vytvoření jednotného celku, který bude sloužit svému účelu.

Jaká byla spolupráce s investory projektu?

Jsou to především investoři, kteří chtějí dosáhnout zvýšení hodnoty nemovitosti prostřednictvím architektonických prvků. A zároveň, aby se jejich investice v budoucnosti vrátila, je nutné hotelu vtisknou jedinečnou tvář a vytvořit v něm pro hosty druhý domov.

Jaké materiály si pro Vaše projekty vybíráte?

Pro nás jsou důležité poctivě a precizně vyrobené materiály, u kterých známe jejich původ, a preferujeme navíc výrobní závody, které se starají o trvale udržitelné hospodářství. Proto není pochyb, že našimi stálými partnery jsou rakouské manufaktury. Dalším faktorem při výběru jsou čisté přírodní materiály, které s léty získávají na přirozenosti a kráse, ty jednoznačně preferujeme oproti materiálům umělým, či napodobeninám.

A co dřevo, je to důležitý materiál pro Vaše interiéry?

Jednoznačně! Hned poté je pro mě důležitý kámen, který vytváří skvělý a naturální kontrast. Dřevo interiéry zatepluje, přidává jim domácí atmosféru a je pro člověka nejpřirozenější a navíc podporuje zdravé klima…

Co Vás inspirovalo k použití materiálů ADMONTER pro tento projekt?

Se společností Admonter spolupracujeme již dlouho, a tak i v tomto projektu jsme využili jejich materiálů. Pro náš koncept se hodily produkty, jako jsou bio-desky, stará horská prkna, kde je použito skutečně staré dřevo z horských seníků a chalup, a také dub tmavý v tepelné úpravě a se speciálním kartáčováním, ale i další… myslím, že i díky tomu byl náš projekt tak oceňovaný, a hlavně klienti se v interiérech cítí dobře a rádi se do hotelu vrací, což je pro nás nejdůležitější ocenění.

Poslední otázka a tak trochu na tělo. Jak strávíte letošní Vánoční svátky?

S rodinou! Ať už to bude kdekoliv. Letošní rok byl hodně náročný a tak je načase si užít svátky v rodinném kruhu.

Děkuji za rozhovor!