Time for design

Datum konání: 06.03.2014, 18:00 - 22.05.2014, 18:00

Úterý, 4. Březen 2014 - 15:06
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Zveme vás na cyklus veřejných přednášek na téma současný design a trvale udržitelný rozvoj, který se uskuteční od 6.3. do 22.5. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Time for design

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze aktuálně uvádí přednáškový cyklus Time for design. Projekt si klade za cíl vyplnit mezeru v přednáškových cyklech na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Ty se zaměřují převážně na volné výtvarné umění a tolik se nesoustředí na aktuální otázky týkající se současného designu. Od 6. března do 22. května 2014 se v celkem osmi přednáškách představí reprezentanti nejrůznějších oborů. Designéři zabývající se vývojem nových technologií, architekti, historici a kurátoři současného designu či průmysloví manažeři perspektivních firem na mezinárodním trhu. Pohled architekta a urbanisty zprostředkují šéfredaktor architektonického časopisu Era 21 Osamu Okamura i teoretik designu a architekt Petr Štěpánek. Příklad nových technologií představí designér, vedoucí ateliéru průmyslového designu na VŠUP a artdirector firmy Bomma Michal Froněk z Olgoj Chorchoj. Ekologické stopě a udržitelnosti výroby se bude věnovat publicista a ochránce životního prostředí Vojtěch Kotecký z hnutí Duha, o sociální rovině a odpovědnosti pohovoří kurátorka Uměleckoprůmyslového muzea v Hamburgu Claudia Banz a historik designu Zdeno Kolesár. Firemní filosofii představí například Jan Juza z TONu a na závěr si vyslechneme přednášku o problematice současného kurátorství od teoretika designu Adama Štěcha. Samostatné přednášky mají sloužit jako podnět k rozšíření teoretické reflexe oboru, skrze aplikovaný mezioborový výzkum a své zaměření koncentrovat převážně na oblast trvalé udržitelnosti a ekologie ve vztahu k aktuální designérské praxi. Cyklus není určen pouze studentům vysoké školy, ale taktéž zainteresované široké veřejnosti. Projekt byl podpořen z prostředků Specifického vysokoškolského výzkumu pro rok 2014.

Time for design

každý čtvrtek od 6. 3. do 22. 5. 2014

přednášková místnost 115, vždy v 18.00 hodin / Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze / náměstí Jana Palacha 80, Praha 1