V galerii VI PER se bude diskutovat se španělskou architektkou a editorkou

Datum konání: 14.12.2017, 19:00

Pondělí, 11. Prosinec 2017 - 10:04
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Španělská architektka, editorka a pedagožka Anna Puigjaner přednášela na celé řadě světových institucí. Ve čtvrtek 14. 2. 2017 se s ní máte šanci potkat v pražské galerii VI PER. Kurátorkou cyklu, který se zaměřuje na diskuze o publikování v architektuře, je Maria Topolčanská.

Přednáška a diskuze s Annou Puigjaner v galerii VI PER

Galerie VI PER srdečně zve na přednášku a diskusi s Annou Puigjaner, architektkou, editorkou a spoluzakladatelkou architektonické kanceláře MAIO.

Anna Puigjaner (1980) je architektka a editorka, věnuje se také výzkumu. Aktuálně vyučuje na Royal College of Arts v Londýně a na Škole architektury ETSAB/ETSAV – UPC v Barceloně. Je spoluzakladatelkou studia MAIO. Přednášela v mnoha předních institucích, mj. v MET Museum, GSAPP Columbia University, Yale University, Berkeley University UCLA, FAU Lisabon, UCL-LOCI Brusel. Ve svém výzkumném projektu se zaměřuje na takzvané Kitchenless Cities, tedy fenomén bydlení s kolektivními kuchyněmi v bytových domech, vyvolávající domestikaci městského prostoru. Za projekt Kitchenless City: Architectural Systems for Social Welfare (Města bez kuchyň: Architektonické systémy sociálního blahobytu) byla finalistkou Rolex Mentor & Protégé Initiative a vyhrála loňskou cenu Wheelwright Prize, Harvard GSD 2016.

MAIO bylo založeno v roce 2012, tvoří jej Maria Charneco, Alfredo Lérida, Guillermo López a Anna Puigjaner. Kombinují své profesionální aktivity s akademickými, výzkumnými a editorskými projekty. V letech 2011–2016 vedli časopis Quaderns d'Arquitectura i Urbanisme, současně vyučují architekturu v Barceloně. Práce kanceláře MAIO byly publikovány v mezinárodních médiích jako Domus, A10, Monocle, Frame a Detail, vystaveny byly na Bienále architektury v Benátkách a v Chicagu, v MoMA či v Institutu umění v Chicagu. MAIO také získali ocenění v soutěžích jako FAD Award 2016 for Ephemeral Interventions and FAD Award 2015 for Thought and Criticism. Více informací na stránkách studia MAIO.

Visiting Editors je otevřená série diskusí, přednášek a čtení o jiných modelech publikování v architektuře. Veřejný program Visiting Editors je projektem platformy pro edukaci v architektuře Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně. Kurátorka cyklu: Maria Topolčanská.