Stavba roku 2010 | Malostranská beseda

Úterý, 5. Říjen 2010 - 2:00
| Napsal:
Představujeme citlivou a povedenou rekonstrukci Malostranské besedy. O tom, že je povedená, svědčí i fakt, že byla vyhlášena Stavbou roku 2010 a také dostala Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR - Stavba roku 2010 a Cenu primátora hl.m. Prahy - Stavba roku 2010.

Cílem rekonstrukce byla komplexní rehabilitace objektu Malostranské radnice, včetně dostavby původních věží a štítů, které byly z objektu sneseny v roce 1828. Objekt má mimořádný historický a architektonický význam v celé oblasti historického jádra Prahy. Rekonstrukce zahrnovala stavební úpravy, které znamenaly návrat k původním historickým dispozicím a které vyčistily objekt od pozdějších necitlivých stavebních úprav, dále kompletní návrh nového technického zařízení objektu, statické sanace související s havarijním stavem renesančního krovu s ohledem na budoucí využití podkrovního prostoru. Samostatnou kapitolou byla dostavba původních věží a vikýřů, včetně způsobu jejich založení v úrovni stropu 3.NP. Nově byl do objektu osazen výtah, který propojuje všechna tři podlaží. Důležitou součástí rekonstrukce byla obnova původní fasády a restaurátorské práce prováděné v souvislosti s obnovou nástropních maleb na klenbách a na dřevěných trámových stropech.

O malostranské besedě a její rekonstrukci si můžete přečíst i ZDE.

 Název:  Malostranská beseda, Malostranké náměstí 21, Praha 1
 Autoři:  KAVA spol. s r.o., Karásek a Novotný - ARCHITEKTI (Ing. Jan Karásek , Ing. arch. Lukáš Ježek, Ing. arch. Tomáš Zmek, Mgr. A. Kateřina Žentelová, Ing. Vít Mlázovský)
 Dodavatel a přihlašovatel:  Podzimek a synové s r.o.
 Investor:  Městská část Praha 1
 Ocenění:  Titul - Stavba roku 2010
 Cena předsedy Senátu Parlamentu ČR - Stavba roku 2010
 Cena primátora hl.m. Prahy - Stavba roku 2010
 Počet hlasů:  127

Barevný svět architektury.

Klíčová slova: