Architektura /

V pátek bude obnoven provoz na trati mezi pražskými Dejvicemi a centrem

V pátek bude obnoven provoz na železniční trati v úseku Praha Dejvice - Masarykovo nádraží. První vlak po trati projede zhruba ve 22:00 podle běžného jízdního řádu. Trať byla uzavřena kvůli stavbě tunelu Blanka, který je součástí městského okruhu.

EARCH.CZ , 29. 7. 2009

"Výluka tak skončí podle dohodnutého harmonogramu. Správa železniční dopravní cesty ji využila k řadě prací na trati, včetně úprav budovy nádraží Dejvice," uvedl Wolf.

Podle Metrostavu, který tunel Blanka staví, byla během výluky založena část budoucího přemostění Svatovítské ulice přes Buštěhradskou dráhu. Na východní straně nádraží Dejvice u stanice metra Hradčanská byly přeloženy inženýrské sítě. Zároveň byla vybudována část konstrukce budoucích tunelů Blanka a posunuta železniční kolej do prostoru, kde nebude kolidovat s pokračující stavbou.

Vlaky v současnosti končí v provizorní zastávce Gymnasijní, která bude od pátečního večera mimo provoz, zůstane ale zachována pro předpokládané další výluky. Jedna by se měla uskutečnit ještě letos na podzim, druhá na jaře příštího roku. Během těchto výluk bude Správa železniční dopravní cesty pokračovat v pracích na trati.

Železniční trať z Kladna do Prahy je jednou z nejdůležitějších spojnic metropole se Středočeským krajem, denně tu vlaky přepraví téměř 4500 cestujících.