Výstavní program Galerie Jaroslava Fragnera září – listopad 2009

Pondělí, 14. Září 2009 - 7:00
| Napsal:
Až do 20.září je prodloužena výstava ateliéru DaM v pražské GJF. Výstava nazvaná DaM 1989 – 2009 dokumentuje realizace a projekty známého studia za uplynulých 20 let. V říjnu bude následovat výstava věnovaná loni zesnulému architektu Martinu Roubíkovi, který spoluzakládal světoznámé studio Snohetta. 16.listopadu přijde GJF s projektem 20 AFTER 20 CZ-SK /DVACET PO DVACETI CZ-SK - prezentace mladé generace českých a slovenských architektů.

ARCHITEKTI DAM 1989 – 2009

Výstava je prodloužena do 20/09/09

Výstava dokumentující stavby i nerealizované projekty přední české architektonické kanceláře u příležitosti dvacetiletého výročí založení. Vedoucí osobnosti studia R. Doležal a P. Malinský představují spolu se svými společníky a týmem vybrané stavby i nerealizované projekty mapující průřezově celé období existence DaM. První část se skládá z obrazové prezentace jejich díla, druhá pak méně známé nerealizované práce formou abstrahovaných koncepčních modelů. Výstavu i rekapitulaci výsledků 20 let působení kanceláře zachycuje pečlivě připravená monografie.

 

 

martin roubík - architekt snøhetta - rom – arfo

03/10 - 8/11

Retrospektiva loni zesnulého architekta Martina Roubíka. Expozice přiblíží Roubíkovu tvorbu, jeho osobnost a celý dramatický životní příběh, který se z poloviny odehrál v zahraničí. Druhá část výstavy pak přiblíží současnou práci architektonického ateliéru Snøhetta, činnost galerie Rom a produkci nakladatelství Arfo, které v Norsku M. Roubík před 20 lety spoluzakládal.

 

20 AFTER 20 CZ-SK/DVACET PO DVACETI CZ-SK

16. listopadu bude zahájena československá výstava prezentující především kreativní přístup a myšlení mladých architektů. Místo klasických modelů budou vystaveny přímo realizace, i když poněkud netradiční: CZ - psí bouda, SK – ptačí budka. Projekt “20 po 20” představí dvacet českých a dvacet slovenských architektů, kteří začali studovat vysokou školu po sametové revoluci. K výstavě bude vydán katalog.

Klíčová slova: