Vzduchová puška | Air gun

Pátek, 8. Říjen 2010 - 20:48
| Napsal:
Design vzduchové poloprofesionální pušky se zaměřením na začínající střelce. Návrh mé vzduchové pušky je zaměřen pro začínající sportovní střelce. Vzduchovka tedy není určena pro profesionální střelbu, a tak nemusí mít různé doplňky, bez kterých se tato disciplína neobejde.

Nejdůležitější vlastností pušky je ta, že se dá snadno rozebrat, a to pomocí jen jednoho imbusového klíče. U pušek, které se vyrábějí, dostane střelec sadu nářadí, díky které si pušku za poměrně delší dobu složí. Můj design je typický svou pažbou, která se připojuje k tělu pušky jen pomocí otočení utahujících aretačních kroužků, stejně tak jako lícnice (prostor pro opření hlavy) a botka (opěrka ramene). Ojedinělé je i převzetí mechanizmu z profesionální střelby na poloprofesionální pušku, aby si začínající střelec mohl zvyknout na tento systém. Puška má nastavitelný jak dioptr, který je umístěn do kolejnice ale také třeba i předpažbí (prostor pro opření druhé ruky). Celá puška splňuje požadavky stanovené ISSF střeleckou asociací a vyplňuje část prodejního průmyslu, který vytváří jen pouhé minimum těchto vzduchových zbraní.

Soutěžní návrh "Vzduchová puška | Air gun" bojuje v soutěži "Národní cena za studentský design" o "Cenu veřejnosti" pod ID 22200710.

Hlasováním potrzujete, že souhlasíte s Podmínkami  hlasování.

<<< zpět na seznam projektů

<<< zpět na seznam projektů