Tiráž

O nás

EARCH.cz je nejčtenějším online magazínem o architektuře u nás. Soustředíme se primárně na českou architektonickou scénu, nezapomínáme ale ani na zahraniční inspirace. Každý den přinášíme články o nových realizacích a důležitých aktuálních tématech ze světa architektury a designu.

Magazín EARCH.cz byl založen v roce 2002 (pod jménem e-ARCHITEKT.cz) jako vůbec první denně aktualizovaný internetový portál věnující se zpravodajství z oblasti architektury, designu a umění. Za tu dobu si vybudoval širokou čtenářskou základnu, mezi kterou patří profesionálové z oboru i laická veřejnost, která se stále více zajímá o architekturu a vývoj měst. Od roku 2012 magazín EARCH.cz vydává společnost art Echo s.r.o.

V roce 2017 došlo také ke spuštění internetové televize EARCH.tv pod taktovkou režiséra Jiřího Kouta, který se věnuje audiovizuální tvorbě tematicky ukotvené v architektuře.

Redakce EARCH.cz úzce spolupracuje se zkušenými novináři, odborníky a dalšími externími redaktory.

Jako novinář a publicista se věnuje komunikaci architektury směrem k veřejnosti. Prošel řadou médií, až zakotvil v EARCH.cz, kde od roku 2017 působí jako šéfredaktor. Autorsky se podílel na knize Architektura 58-89, spolupracuje na tvorbě scénářů a pomáhá architektům s PR. Vede rubriku Architektura v Týdeníku Echo a občasně publikuje v dalších periodicích.

V roce 2008 absolvoval herectví na DAMU, přičemž zejména filmovému a televiznímu herectví se věnuje nadále. Od roku 2009 působí v EARCH.cz a od 2012 je spolumajitelem společnosti art Echo, která magazín vydává. Je producentem a režisérem cyklu „Architektura v betonu“, který vydává EARCH.tv. V roce 2022 uvede televizní dokumentární film „Trochu poučnej barák“ a v témže roce je plánovaná premiéra celovečerního dokumentárního filmu „Architekt (v) příběhu“ o architektovi Stanislavu Fialovi a jeho spolupracovnících. Audiovizuální díla vyrábí ve společnosti Coatmen production, kterou spoluvlastní.

Vystudovala obor Pozemní stavby a architektura na ČVUT v Praze a několik let se věnovala projekční činnosti. Od roku 2013 působí v redakci EARCH.cz, kde začínala jako editorka. Svou znalost navrhování staveb i přehled v oblasti stavebních materiálů dnes zúročuje při správě kampaní našich partnerů. Na starost má také další obchodní aktivity včetně medializace projektů u nás i v zahraničí.

  • Radek Úlehla
  • fotograf
Generální partner
Hlavní partneři