EARCH.TV: Závěrečná část debaty, osobnosti české architektury představily aktuální projekty

EARCH.TV přináší třetí část videozáznamu diskuze pořádané v rámci projektu Architekti.cz, jež proběhla v Brně na sklonku roku 2015 a které se zúčastnila taková jména současné české architektonické scény, jako jsou Ivan Ruller, Alena Šrámková a David Vávra nebo jejich mladší kolegové Szymon Rozwałka, Luka Križek a Pavel Nalezený. Ve třetí části debaty diskutující představili své aktuální projekty.

Na závěr třídílné debaty, jejíž první dva díly najdete na stránkách www.earch.tv, měli výše zmínění architekti prezentovat jednu ze svých posledních prací.

Architekt Ivan Ruller představil soutěžní návrh kostela v Hustopečích. Jeho záměrem bylo, aby nově postavený kostel působil také jako památník zdrcující historické události, při níž byl předešlý velice vzácný dvojlodní gotický kostel zbořen. Další diskutující, architektka Alena Šrámková, s sebou přivezla video, na kterém si všichni mohli prohlédnout projekt městských vil, plánovaný do Řevnic nedaleko Prahy. Alena Šrámková popsala původní záměr a vývoj celého projektu.

Architekt David Vávra následně představil rekonstrukci divadla v Kladně, přičemž popsal okolnosti svého návrhu a nepochopení veřejnosti, se kterým se také setkal. Podrobněji přiblížil zajímavý interiérový detail stropu jednoho z divadelních sálů, jenž je jakousi parafrází hvězd na nebi a hvězd na jevišti.

Ke slovu se také dostali mladší architekti. Szymon Rozwałka prezentoval zajímavý koncept stavby, ve které se prolíná organická a pravoúhlá část, dům se tak podle něho nachází na pomezí mezi oběma geometriemi. Velice přínosné bylo vidět fotografie z výstavby a návrh celého domu.

Jeho kolega Luka Križek promítl horkou novinku – stánek pro firmu Bora. Mluvil o svém projektu jako o komorní, až nábytkové architektuře, kde se pravé úhly kombinují s jemnou křivkou. Vzápětí se dostal na řadu i Pavel Nalezený, který prezentoval přestavbu historického venkovského domu na moderní bydlení pro malíře.

Generální partner
Hlavní partneři