Nejnovější trailer ukazuje první záběry z DRNu Stanislava Fialy

Internetová televize EARCH.TV již brzy představí nejnovější díl pořadu Architektura v betonu vznikajícím ve spolupráci s Českomoravským betonem. Tentokrát exkluzivně uvede veřejnosti dosud neznámou novou dominantu pražské Národní třídy - Palác Národní neboli DRN architekta Stanislava Fialy. Už nyní se můžete podívat na první záběry prostřednictvím právě zveřejněného traileru.

Stavba administativního využití zastavěla poslední volnou parcelu v centru Prahy. Jen pár metrů od Národního divadla přední český architekt Stanislav Fiala nedávno dokončil výraznou budovu s černou fasádou, kterou po obvodu pokrývají terasy živých rostlin. Budova navazuje také na sousední barokní Schönkirchovský palác a pomocí vnitřních koridorů se s ním přímo propojuje.

“Když už máme prázdnou parcelu, do které vkládáme novou strukturu, tak máme mít veškerou svobodu a právo udělat struktura, která přináší do toho území něco, co nám chybí,” naráží v traileru Fiala na svůj záměr.

Celé video uvede EARCH.TV v premiéře již brzy na svém kanálu.

V pořadu Architektura v betonu už dříve profesorka Alena Šrámková představila svůj návrh nové budovy Fakulty architektury ČVUT v Praze a profesor Roman Koucký diváky provedl po světově unikátním mostě v pražské Troji.  

Generální partner
Hlavní partneři