Andi Schmied: Private Views

Začátek: 7. 10. 2021 Konec: 26. 11. 2021

Navzdory ikonické povaze panoramatu Manhattanu existují pouze čtyři místa, odkud může veřejnost tento pohled zažít, a to za cenu vstupného: Empire State Building, Rockefeller center, ONE World Trade Center a Edge na Hudson Yards. Všechny ostatní pohledy z výšky jsou soukromým privilegiem majitelů těch nejluxusnějších bytů.

Andi Schmied na výstavě nabízí vhled do tohoto elitního světa, představuje surrealistické strategie přesvědčování realitních makléřů a umožňuje čtenářům obejít vrátné těchto luxusních nemovitostí. Návštěvník uvidí západ slunce z Trump Tower, výhled ze soukromého klubu nejvyšší obytné stavby na planetě a ukázky těch nejluxusnějších materiálů, jako je sibiřský mramor používaný na vany s výhledem na Sochu svobody.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 7. 10. 2021 v 19:00 v Galerii Architektury Brno. Výstava potrvá do 26. 11. 2021 a bude přístupná od středy do neděle od 14 do 19 hodin. V galerii bude možné zakoupit publikaci Private Views. A High-Rise Panorama of Manhattan. V rámci doprovodného programu proběhne komentovaná prohlídka výstavy s autorkou Andi Schmied a přednášky výzkumníků k tématu financializace bydlení.

Andi Schmied je maďarská vizuální umělkyně a architektka. Její práce se zaměřuje na místa, která nesledují konvenční logiku, avšak zůstávají součástí našeho panoramatu města. Zahrnují oblasti, jež se významně odchýlily od jejich původně plánované funkce (Jing Jin City), utopickou architekturu (Noguchi Town) nebo privilegované prostory (Private Views). Schmied vystudovala školu architektury na University College London, vystavovala v řadě institucí v Evropě, USA i Asii. Kniha Private Views. A High-Rise Panorama of Manhattan, vydaná pražskou galerií VI PER, byla oceněna jako Nejkrásnější česká kniha roku 2020 v kategorii Umění. http://andischmied.com/

Více informací

Generální partner
Hlavní partneři