EARCH.TV: Závěrečná část debaty, osobnosti české architektury představily aktuální projekty

Pondělí, 6. Březen 2017 - 0:30
| Napsal: | Zdroj: Architekti.cz

EARCH.TV přináší třetí část videozáznamu diskuze pořádané v rámci projektu Architekti.cz, jež proběhla v Brně na sklonku roku 2015 a které se zúčastnila taková jména současné české architektonické scény, jako jsou Ivan Ruller, Alena Šrámková a David Vávra nebo jejich mladší kolegové Szymon Rozwałka, Luka Križek a Pavel Nalezený. Ve třetí části debaty diskutující představili své aktuální projekty.

Fotoalbum: 

Na závěr třídílné debaty, jejíž první dva díly najdete na stránkách www.earch.tv, měli výše zmínění architekti prezentovat jednu ze svých posledních prací.

Architekt Ivan Ruller představil soutěžní návrh kostela v Hustopečích. Jeho záměrem bylo, aby nově postavený kostel působil také jako památník zdrcující historické události, při níž byl předešlý velice vzácný dvojlodní gotický kostel zbořen. Další diskutující, architektka Alena Šrámková, s sebou přivezla video, na kterém si všichni mohli prohlédnout projekt městských vil, plánovaný do Řevnic nedaleko Prahy. Alena Šrámková popsala původní záměr a vývoj celého projektu.

Architekt David Vávra následně představil rekonstrukci divadla v Kladně, přičemž popsal okolnosti svého návrhu a nepochopení veřejnosti, se kterým se také setkal. Podrobněji přiblížil zajímavý interiérový detail stropu jednoho z divadelních sálů, jenž je jakousi parafrází hvězd na nebi a hvězd na jevišti.

Ke slovu se také dostali mladší architekti. Szymon Rozwałka prezentoval zajímavý koncept stavby, ve které se prolíná organická a pravoúhlá část, dům se tak podle něho nachází na pomezí mezi oběma geometriemi. Velice přínosné bylo vidět fotografie z výstavby a návrh celého domu.

Jeho kolega Luka Križek promítl horkou novinku – stánek pro firmu Bora. Mluvil o svém projektu jako o komorní, až nábytkové architektuře, kde se pravé úhly kombinují s jemnou křivkou. Vzápětí se dostal na řadu i Pavel Nalezený, který prezentoval přestavbu historického venkovského domu na moderní bydlení pro malíře.