Tisíce lidí míří na nejdůležitější podzimní událost ve stavebnictví

Pátek, 24. Září 2010 - 11:00
| Napsal:
V úterý 21. září začal v Pražském veletržním areálu 21. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. První den navštívil veletrh srovnatelný počet zájemců o moderní stavební trendy a technologie jako v loňském roce. Známi jsou již i vítězové soutěže o nejlepší expozici TOP EXPO a exponát GRAND PRIX, kteří byli vyhlášeni na slavnostním galavečeru veletrhu FOR ARCH v paláci Žofín.

V úterý proběhlo i slavnostní předání ocenění mladým architektům v rámci mezinárodní soutěže Young Architects Awards a prestižní ankety Architekt roku. Ve čtvrtek 23. září proběhne v samostatné hale finále Soutěžní přehlídky řemesel SUSO. Konferenční sály budou patřit konferenci Inteligentní digitální domácnost a semináři Využití solární technologie pro bytové domy.

Pěkné počasí i atraktivní program a expozice lákají do Letňan tisíce lidí. Kvalitu expozic však měli možnost ocenit i odborníci prostřednictvím odborných cen GRAND PRIX a TOP EXPO. Cenu za nejlepší exponát GRANG PRIX získaly produkty Chytré regulace nákladů ACOND THERM, exponát POROTHERM 44EKO + PROFI DRYFIX, Mobilní protipovodňové zábrany, Tepelné čerpadlo vzduch/voda BoxAir Inverter či exponát SILENT 100 DESIGN. Nejlepší expozicí byla označena prezentace společnosti Šimbera s.r.o.

Na úterním galavečeru veletrhu FOR ARCH byly předány i prestižní ceny mladým architektům v rámci mezinárodní soutěže YOUNG ARCHITECTS AWARD, zde odborná porota ocenila například projekty ČAJOVÝ DŮM MUŠTELKA a LÉTAJÍCÍ SAUNA, VISUTÝ PARK NAD ÚSTÍM TUNELU BLANKA, návrh TRANSFORMACE NOVÉ GALERIE, BERLÍN a další. Podrobné informace najdete na webu www.yaa.cz.

Vyhlášen byl i Architekt roku, kterým se stal Ing. arch. Radek Šíma za realizaci Kulturního centra Střelnice Turnov.

Ve čtvrtek 23. 9. bude hlavním bodem programu FOR ARCHU finále 14. celoroční Soutěžní přehlídky řemesel SUSO, ve které se utkají nejšikovnější mladí zedníci, truhláři, kamenosochaři a obkladači. Finále bude moderovat herec Antonín Duchoslav, který má k řemeslům velmi blízko. Veřejnost mohou nalákat i konference Inteligentní digitální domácnost a seminář Využití solární technologie pro bytové domy.

Více informací: www.forarch.cz

Projekty oceněné na veletrhu FOR ARCH 2010:

Architekt roku 2010 | Ing. arch. Radek Šíma: Kulturní centrum Střelnice Turnov

 

 

YAA 2010 – KATEGORIE REALIZACE
Čajový dům Muštelka a létající sauna | autoři: ŠTĚPÁN ŘEHOŘ, VÍT ŠIMEK

 

YAA 2010 – KATEGORIE STUDIE
Visutý park nad ústím tunelu Blanka | autor: Jiří Opočenský, Štěpán Valouch

 

YAA 2010 – KATEGORIE ŠKOLNÍ PRÁCE
Transformace Nové galerie, Berlín | autor: Bc. Vojtěch Geryk

 

YAA 2010 – CENA REKTORA ČVUT
Vize pro Prahu | autor: Ing. arch. Anna Háblová (kategorie školní práce)

 

YAA 2010 – CENA ARCH. JOSEFA HLÁVKY
EUROPAN 9 – Urban Park Hradčanská | autor: Ing. arch. Pavel Šťastný (kategorie školní práce)

 

YAA 2010 – CENA STAVEBNÍHO FÓRA „PILOT IN ARCHITECTURE“
Rozvoj území Hynčic pod Sušinou | autor: MgA. Ing. arch. Lukáš Blažek

 

YAA 2010 – CENA iDNES ZA NEJLEPŠÍ 3D MODEL
Radnice Praha - Troja | autor: Jan Veisser

 

YOUNG ARCHITECT AWARD 2010 CENA VEŘEJNOSTI
Nová hustota | autoři: Diana Cristóbal Olave / Gonzalo José López Garrido

Klíčová slova: