Noc vědců na FA ČVUT

Datum konání: 25.09.2015, 18:00 - 23:00

Středa, 23. Září 2015 - 22:40
| Napsal:

Zajímá vás budoucnost vědy v architektuře? Víte, jak funguje interaktivní les? Že lze proměnit lidské tváře v květiny? Jak probíhá a o čem svědčí mapování a transformace opuštěných a zanikajících industriálních staveb? Víte, co zkoumají doktorandi čtyř oborů na Fakultě architektury ČVUT v Praze? Odpovědi vám nabídne Noc vědců na FA ČVUT, která se uskuteční v pátek 25. 9. 2015 od 18 do 23 hodin v přízemí Nové budovy ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice.

Noc vědců na FA ČVUT

Noc vědců je celoevropská akce pořádaná pro odbornou i laickou veřejnost s cílem představit a popularizovat vědu. Její letošní program bude s podtitulem Budiž noc a budiž světlo! Na desítkách míst v České Republice a na stovkách míst po celé Evropě čekají na návštěvníky populárně-vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty nebo zábavné show.

Fakulta architektury ČVUT v Praze připravila pro Noc vědců program v prostorách všech atrií Nové budovy ČVUT i setkání s lidmi, kteří vědu a výzkum v architektuře dělají. Večer zahájí vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Soukenky zaměřená na výstavní pavilony letošního EXPA v italském Miláně.

Modelová laboratoř (MOLAB) představí aplikaci umožňující skicovat na jednom návrhu více tvůrcům z různých elektronických zařízení a evoluční modely, které dokáží kombinovat mechanické vlastnosti materiálu s chováním struktury stavby jako celku. Jaké jsou možnosti nového využití průmyslového dědictví předvede Výzkumné centrum průmyslového dědictví (VCPD) FA ČVUT prostřednictvím interaktivní online databáze Industriální topografie a svých publikací.

Experimenty, které přenáší jedinečnost skutečného světa do digitálních technologií, se budou odehrávat v režii studentů studijního programu Design. Videomappingová projekce „Laboratoř ticha“ přenese návštěvníky Noci vědců do Českého lesa, tak jak ho můžou vidět ti, kteří navštíví český pavilon na Světové výstavě EXPO 2015. A interaktivní objekt „Rozkvétáme Pražské jaro“ původně vytvořený pro festival Pražské jaro, je promění v rozmanité druhy květin generované počítačovým algoritmem na základě věku, pohlaví a mimiky.

Seznámení s architektonickým výzkumem nabídne výstava posterů, závěrečná prezentace Týdne vědy a výzkumu 2015 na FA ČVUT. K vidění budou výsledky práce doktorandů v oborech architektura, výstavba, urbanismus a prostorové plánování, a v průběhu celého večera se budou v konferenční místnosti konat přednášky absolventů doktorského studia.

Program přednáškového bloku a detailní program Noci vědců na FA ČVUT najdete na http://fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/ZpravyZFA/NocVedcuNaFacvut

Kompletní program Noci vědců na http://www.noc-vedcu.cz/.