Elegantní hotel se špetkou přepychu

Středa, 12. Červenec 2017 - 0:20
| Napsal:

Architekti z BLVD navrhli proměnu interiérových prostor jednoho z luxusních čínských hotelů. Do jeho interiéru se nyní promítají dva principy designu. Tím prvním je moderní a vzdušně působící prostředí, druhým zase patřičná elegance, sofistikovaná atmosféra a pocit přepychu. Vše odkazuje na bohatý historický kontext a dějiny města Luoyang.

Hyatt Place Hotel Luoyang, BVLD, Foto: © Dirk Weiblen, © Sun Xiangyu
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor LIU Hong-lei, HE Hai-jun
Ateliér BLVD
Světadíl Asie
Země Čína
Město Luoyang
Datum projektu 2014
Datum realizace 2016
Užitná plocha 20 695.00m2

Hotelu samozřejmě vévodí velká vstupní hala. Ta spojuje funkční prostory se salonky a okázalým vstupem a zároveň se snaží působit čitelně, uvolněně a mladistvě. Tedy přesně tak, jak chce síť hotelů Hyatt Place působit.

Kamenná dlažba velkého formátu, měděné prvky, strukturované sklo a teplé dřevo dohromady tvoří zemitý architektonický základ. Do něho jsou vloženy jemné textury a sochařské formy. Skleněné prvky umožňují průhledy a propojení mezi jednotlivými prostory, zároveň mají provokovat zvědavost hostů a nasměrovat jejich pozornost do všech koutů.

Prostor si klade za cíl hosty propojovat a snaží se o jejich vzájemnou socializaci. K tomu si vypomáhá i víceúčelovým barem podél zdi, který je zároveň recepcí a servisním stolem. Zbytek otevřeného prostoru se skládá z jednotlivých salonků, jimž vévodí různé kombinace stolků a židlí, barevných koberců a hravých svítidel.

Uvnitř každého z pokojů lze nalézt intimní prostředí s minimalistickými a čistě působícími designovými prvky. Ty byly navrženy tak, aby hostovi umožnili ničím nerušenou relaxaci.

Klíčová slova: