Hotel Park Inn Ostrava získal ostravské ocenění Dům roku 2008
Ostrava 16. června - Ostravské ocenění Dům roku 2008 získala novostavba hotelu Park Inn Ostrava od ostravské architektonické kanceláře OSA projekt. Jako druhou nejzajímavější stavbu Ostravy z let 2007 a 2008 ocenila jedenáctičlenná porota novostavbu rodinného domu v Ostravě-Muglinově, jejímž autorem je ostravský architekt Pavel Obroučka. Celkem soutěžilo deset staveb.
EARCH.CZ , 17. 6. 2009
Vítězové patnáctého ročníku regionální soutěže byli dnes slavnostně vyhlášeni v hotelu Park Inn Ostrava. Novostavba čtyřhvězdičkového hotelu v Moravské Ostravě byla oceněna 300.000 korunami a bronzovou plaketou. Budova tak získala během dvou týdnů již druhé architektonické prvenství - v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2008 zvítězila v kategorii Občanská vybavenost.
Porota při soutěži hodnotila nejen vizuální dojem, ale také účelovost, praktičnost či kvalitu stavebních prací. Dům roku vybírali nezávislí odborníci, zástupci města, Sboru starostů i Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Loni získala titul Dům roku 2007 rekonstrukce nádražní budovy v městském obvodu Svinov, jejímž autorem je ostravský architekt Václav Filandr. Druhou nejzajímavější stavbou v Ostravě z let 2006 a 2007 byla novostavba kostela sv. Ducha v Zábřehu, kterou navrhoval brněnský architekt Marek Štěpán. Z dalších ostravských staveb má titul Dům roku například krytý zimní stadion v Ostravě-Porubě, Divadlo loutek, Divadlo Antonína Dvořáka nebo Dům knihy Librex. Hana Halfarová mol foto: zdroj www.stavbamsk.cz