Festival světla a videomappingu vylosoval olomoucké paláce

Čtvrtek, 14. Červenec 2011 - 2:00
| Napsal:

Festival světla a videomappingu vylosoval soutěžní týmy pro Edelmannův a Petrášův palác a Krajinskou lékárnu na olomouckém Horním náměstí. Mezinárodní soutěžní týmy tak mohou začít připravovat speciální videomappingové projekce šité na míru těmto jedinečným historickým budovám.

Los určil tým a budovu, která bude sloužit jako projekční plocha pro unikátní videomappingové animace. Pro Edelmannův palác vytvoří videomapping soutěžní tým z Maďarska. Petrášův palác oživí animací polský tým a fasáda Krajinské lékárny na Horním náměstí bude patřit českému týmu.

„Videomappingové projekce se vytvářejí na míru budovám tak, aby mohly pracovat s jejich fasádami,“ říká Kamil Zajíček, ředitel Festivalu světla a videomappingu, a dodává, „vytvoření jedné takové projekce je technicky a časově velmi náročné a dá se vždy použít jen pro jednu konkrétní budovu. Proto jsme losovali již nyní, aby měly soutěžní týmy dostatek času připravit zajímavé videomappingové projekty.“ Ty bude v Olomouci možné vidět v rámci první soutěže ve videomappingu na budovy, která se uskuteční na Horním náměstí v posledním zářijovém týdnu.

Tři soutěžící, tři různé příběhy vytvořené na míru třem historickým skvostům olomouckého centra města. Zkrátka diváci se mají na co těšit!

Podrobný program naleznete na adrese: www.vzari.cz.