Seminář Perspektivy bydlení II - Člověk v chytrém domě

Datum konání: 21.11.2012, 09:00 - 13:30

Čtvrtek, 18. Říjen 2012 - 2:00
| Napsal:

V rámci konceptu tzv. inteligentního bydlení nabízí nepřeberně možností konkrétních provedení. Tak jako neexistují dva lidé se stejnými názory a nároky na ideální bydlení, neexistuje univerzální recept, jak chytrý dům či domácnost budovat, ani jednotná definice toho, co vše by měl v sobě chytrý dům zahrnovat, aby se mohl dnes tak populárním označením „smart“ honosit.

Někteří budou klást důraz na úspory energií, jiní na důkladnost systému zabezpečení a ještě jiní na integraci multimediálních zařízení či spotřebičů.

Pak ale existují témata, která lze považovat za společná pro všechny inteligentní domy bez rozdílu... Jde například o otázky elektromagnetické kompatibility, požární bezpečnosti, základních principů ochrany osobních údajů, či požadavky na instalace a stavební aspekty budov zamýšlených k vybavení inteligentní instalací jako takové.

Na odborném semináři Perspektivy bydlení II – Člověk v chytrém domě, Vás seznámíme s vybranými tématy z obou těchto skupin aspektů chytrého bydlení: s možnostmi konkrétních řešení, která umožňují v současnosti dostupné technologie pro řešení chytrého bydlení, i s obecnými předpoklady realizací inteligentních systémů v obytných prostorách.

Seminář je určen projektantům, integrátorům, výrobcům a prodejcům zařízení pro inteligentní budovy a domácnosti, revizním technikům, architektům studentům elektrotechnických a stavebních oborů a dalším zájemcům o oblast.

Účast na semináři je bezplatná podmíněná pouze registrací na internetových stránkách FCC PUBLIC. Přihlašovací formulář naleznete na domovské stránce semináře.

Seminář se koná dne 21. listopadu 2012 v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, na adrese Pod Vodárenskou věží 4, Praha 8, 182 00, nedaleko metra C Ládví, kde zároveň sídlí nakladatelství FCC PUBLIC.

FCC PUBLIC vydalo před nedávnem na téma inteligentních instalací a automatizace domácností tematickou přílohu. Její on-line verzi si můžete prolistovat ZDE.

Podrobnosti o prvním semináři z řady Perspektivy bydlení, který nesl podtitul Předpoklady nasazení chytrých technologií, a nakladatelství FCC PUBLIC jej uspořádalo na veletrhu IBF/SHK v dubnu 2012 naleznete ZDE.

název perspektivy bydlení
kdy 21. 11. 2012, 9:00- 13:30
kde přednáškový sál Ústavu teorie informace a automatizace Praha 8 - u metra Ládví
vstupné zdarma, nutná registrace zde
Klíčová slova: