Interiér vinohradského bistra Kro Kitchen navrhlo studio NEUHÄUSL HUNAL v konceptu "parciální dehipsterizace"

Středa, 10. Červenec 2019 - 0:01
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

V oblíbené rezidenční čtvrti Prahy na náměstí Jiřího z Poděbrad se otevřelo nové bistro s interiérem od architektonického studia NEUHÄUSL HUNAL. Architekti dbali při řešení skromného prostoru na materiálovou čistotu a celkovou přehlednost celého podniku. Bistro rozjasňuje na míru navržené svítidlo táhnoucí se přes celou délku stropu.

Bistro a rotisserie Kro Kitchen, NEUHÄUSL HUNAL © Aleš Foff
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor David Neuhäusl, Matěj Hunal
Ateliér Neuhäusl Hunal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 2 - Vinohrady
Ulice, číslo Vinohradská, 66
PSČ 12000
Datum projektu 2018
Datum realizace 2019
Užitná plocha 35.00m2
Poznámka

Grafický design: Marek Fanta

Skandinávsky jednoduchý přístup šéfkuchaře ovlivnil náš návrh bistra a rotisserie v exkluzivní lokalitě na náměstí Jiřího z Poděbrad. Nový podnik vznikl ve zkolaudovaném a kompletně zařízeném prostoru restaurace, která nikdy nebyla uvedena do provozu a jejíž interiér byl přehlcen mateiály, barvami i motivy. Neobvyklé vstupní podmínky a finanční omezení nás dovedly ke konceptu parciální dehipsterizace neboli radikálního řezu, který staví do kontrastu novou, střídmou vrstvu se stávající sbírkou aktuálních trendů a pinterestových klišé. 

V průběhu projektu nakonec došlo k odstranění všech nejhorších pozůstatků původního interiéru, ale koncept řezu zůstal zachován. Navržená monochromatická vrstva uklidňuje a sceluje celý prostor, pod úrovní řezu se rozehrává kombinace módních, ale adekvátních materiálů. Na bíle natřené cihly - kromě podlahy jediný pozůstatek původního interiéru - svým rastrem navazuje keramický obklad. Jednoduchá překližková lavice plynule přechází v barový pult, za nímž se nachází otevřená kuchyně s barem. Vše se odehrává v jediné místnosti: prostor pro hosty definuje dřevo, obligátní nerez vymezuje obsluhující a výrobní část a vše propojuje námi navržené originální svítidlo.