Osvětlení Buddha-Bar hotelu v Praze

Pátek, 14. Květen 2010 - 2:00
| Napsal:
Představujeme čtenářům legendární pětihvězdičkový Buddha-Bar hotel, který byl v loňském roce otevřen v Praze nedaleko Staroměstského náměstí. Koncept Buddha-Bar hotelu Prague navazuje na ojedinělou atmosféru již fungujících Buddha-Bar restaurací ve světě – v Paříži, New Yorku, Dubaji, Káhiře, Bejrútu, Sao Paulu, Kyjevě a Londýně, které se vyznačují jedinečnou asijskou kulturou v duchu Orientu ve spojení s francouzským koloniálním vlivem.

Praha je první město na světě, kde kromě Buddha-baru vznikl i Buddha-Bar hotel. Vybavení tohoto pětihvězdičkového hotelu kombinuje exotický Orient a pražskou secesi. Orientální vliv přináší hostům esenciální spojení vybraných barev, materiálů, tkanin, chutí a vůní, které poskytují jedinečný požitek pro všechny lidské smysly.

hotel tvoří 36 luxusních pokojů a tři apartmá, z nichž některé mají vlastní terasu nebo japonskou zahradu. Příjemné prostředí zaručují hostům, spolu s designově čistým nábytkem a luxusními materiály, také špičkové technologie, jejichž prostřednictvím mohou svůj pobyt v hotelu proměnit ve skutečný požitek. Pro aktivní relaxaci je hotel vybaven menším fitness centrem, saunou a vířivými vanami. Vše je umocněno především vlastním značkovým designem, unikátní podmanivou atmosférou, originálním spojením vytříbených kulinářských chutí a osobním přístupem k hostům.

Hotel okouzluje nejen unikátním designem, ale také gastronomií, jejíž produkty může návštěvník okusit ve dvoupatrové Buddha-Bar restauraci, nabízející 250 míst, které dominuje mohutná pryskyřicová socha sedícího Buddhy. Siddarta Café se 100 místy nabízí speciality mezinárodní kuchyně. V Buddha-Bar Shopu si lze koupit originální hudební kompilace hrané v Buddha-Baru a další stylové produkty.

„Původní objekt dnešního Buddha-Bar hotelu Prague byl postaven v roce 1916 podle projektu J. Čamského v klasicistně-secesním stylu a byl využíván jako sídlo obchodů, baru a později vinárny. V následujících desetiletích byl upravován a přestavován. Tyto novodobé zásahy bohužel nakonec mnoho prvků znehodnotily,“ popisuje stručně historii domu Philippe Joseph, manažer projektu.

Unikátní koncept hotelu patří skupině George V Restauration, která provozuje tyto celosvětově proslulé a úspěšné restauranty. Originální návrh interiéru pochází od Raymonda Visana a týmu architektů studia DWA Architects. Na české straně se na projektu podílel architekt Zbyšek Stýblo, Architektonické studio Gama.

Velmi individuálně zde bylo přistupováno ke každému detailu. Pro zajímavost uveďme např. číslování pokojů. Před každými dveřmi do hotelového pokoje je v podlaze zabudováno speciální svítidlo Terralux LED, jež zobrazuje číslo pokoje. Jde o dekorativní osvětlovací systém, který se vyrábí v pochozí protiskluzové úpravě. Jako zdroj světla je použita bílá LED a součástí systému je také difuzní vrstva zajišťující rozptyl světla. Uvedená svítidla jsou určena k použití v exteriéru i interiéru. Lze je umístit do podlahy nebo dlažby. Skvěle se vyjímají např. v komunikačních zónách, na náměstích, na předváděcích molech, jevištích, popř. jsou vhodná i ke zvýraznění interiérů a exteriérů. Svítidla dodala společnost HORMEN CE a. s. (výrobně-obchodní společnost zabývající se projektovými řešeními v oblasti osvětlení). Společnost HORMEN CE a. s. byla oslovena investorem (CPI Hotels) na základě doporučení Ing. arch. Zbyška Stýbla, Architektonické studio Gama, který v ČR vypracoval architektonický návrh této stavby.

Společnost HORMEN CE a. s. patří mezi přední výrobce a dodavatele působící v oboru světelné techniky. Nabízí kompletní sortiment svítidel určených pro exteriéry, interiéry a systémy nouzového osvětlení s centrální baterií. Zaměřuje se především na řešení osvětlení veřejných a průmyslných staveb, specifických projektů na zakázku a zabývá se i slavnostním osvětlením a iluminacemi.

Projekty standardně zahrnují výpočty světelnětechnických parametrů, kalkulaci nákladů a dodávky. Navíc firma nabízí zcela individuální podporu a servis při realizaci celé zakázky.

To se potvrdilo i při realizaci Buddha-Bar hotelu v Praze. Manažer projektu Milan Jandečka spolu s lighting designérem Ing. Radkem Jonášem navrhli pro investiční skupinu z Francie atypické řešení osvětlení, které výborně korespondovalo s celým laděním interiéru.

HORMEN CE a. s.
Libušská 8/191
142 00 Praha 4
tel.: +420 244 470 408
fax: +420 241 724 661
hormen [at] hormen.cz (hormen [at] hormen.cz)
www.hormen.cz

Psáno pro časopis Světlo 2/2010

Klíčová slova: