Novým děkanem Fakulty umění a architektury TUL byl zvolen Osamu Okamura

Čtvrtek, 24. Leden 2019 - 15:14
| Napsal:

Fakultu umění a architektury Technické univerzity v Liberci povede následující čtyři roky architekt a publicista Osamu Okamura. Do funkce děkana jej dnes zvolil akademický senát fakulty, Okamura tak nahradí architekta Zdeňka Fránka, který na svůj post rezignoval v říjnu minulého roku. 

Akademický senát Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci (FUA TUL) dnes rozhodoval o novém děkanovi. O funkci usilovali dva kandidáti – architekt Osamu Okamura a výtvarník Jan Stolín. Ve volbě zvítězil se dvoutřetinovou převahou Okamura, který tak fakultu povede následující čtyři roky.

Osamu Okamura působí jako programový ředitel mezinárodní konference o architektuře a urbanismu reSITE a zároveň přednáší na pražské vysoké škole ARCHIP, v minulosti pak zastával funkci šéfredaktora architektonického časopisu Era 21. Jeho protikandidát Jan Stolín, bratr architekta Petra Stolína, naopak na Technické univerzitě v Liberci pracuje přes dvacet let, v současnosti zde působí jako vedoucí katedry Environmental design a zároveň i jako proděkan Fakulty umění a architektury.

Osamu Okamura tak ve funkci děkana nahradí architekta Zdeňka Fránka, který na svou funkci rezignoval loni v říjnu. Okamuru musí děkanem jmenovat ještě rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina – k oficiálnímu jmenování by mělo dojít příští týden.

Klíčová slova: