Společnost KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. mění k 1.1.2014 název firmy na KOMA MODULAR s.r.o.

Pondělí, 2. Prosinec 2013 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: tisková zpráva

Oznamujeme všem příznivcům a obchodním partnerům modulární architektury a společnosti KOMA MODULAR CONSTRUCTION, že naše firma bude od Nového roku 2014 užívat nový název KOMA Modular s.r.o.

Vedení společnosti se pro tento krok rozhodlo ne kvůli obecnému trendu „zkracování“, ale zejména kvůli tomu, že původní název KOMA MODULAR CONSTRUCTION splnil svůj záměr v době, kdy slovo „construction“ demonstrovalo zaměření výroby.

KOMA MODULAR CONSTRUCTION je průkopníkem modulární výstavby a architektury a původní název v dobách, kdy v České republice bylo povědomí o obytných modulech a kontejnerech prakticky nulové, pomáhal k jasné identifikaci činnosti společnosti jak v ČR, tak v Evropě, kam KOMA od počátku své existence vyvážela své produkty a realizovala modulární výstavbu.

V současnosti se povědomí o značce KOMA i o oblasti modulární výstavby natolik rozšířilo, že zkrácený název KOMA Modular je komplexní a dostatečný, přičemž společnost ve své komunikaci bude používat i jednoduchého brandu KOMA. KOMA Modular jasně definuje činnost společnosti a název lze v češtině chápat jako „KOMA modulární“.

Společnost KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. byla v roce 1992 založena ve Vizovicích stávajícím majitelem a ředitelem Ing. Stanislavem Martincem a stávajícím marketingovým ředitelem Ing. Martinem Hartem. V současné době je jediným vlastníkem společnosti Stanislav Martinec. KOMA za více než dvacet let své existence realizovala bezpočet modulárních staveb po celé Evropě a nyní je lídrem na trhu modulární výroby a výstavby v České republice.

KOMA je původní autentická česká společnost, dosud vlastněná původním majitelem. Mezi její charakteristiky patří důraz na inovace, ekologicky šetrný proces výroby, kvalitní pracovní prostředí, spokojené zaměstnance a zákazníky. KOMA je jedinou firmou v České republice, která vyrábí kontejnery, jejichž nosná kostra je z žárově pozinkovaného plechu, který významně posiluje odolnost vůči korozi. Jako první v České republice uskutečnila pronájem obytných kontejnerů (1995). Následně zavedla do výroby skládací kontejnery (tzv. Flat-pack), které jsou oblíbenou alternativou při náročných transportech modulárních celků. V roce 2010 KOMA díky svému vývoji vyrobila protivýbuchový kontejner s odolností 8psi. V roce 2012 zavedla do výroby dobře hodnocené velkoformátové moduly, eliminující kontejnerový vzhled, přičemž tyto moduly řady COMFORT vyrábí i v nízkoenergetickém standardu. V roce 2014 zavede do masové výroby také unikátní modul řady CITY, který je typický svým lichoběžníkovým tvarem, jež má společnost patentovaný.

V roce 2012 KOMA zaměstnávala asi 170 lidí a její obrat byl zhruba 22 000 000 eur.

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.

Klíčová slova: