Události /

Irsko - geometrie / hybridita – nápady na architekturu na malém ostrově

Přednáška irského architekta Nialla McCullougha z McCullough Mulvin Architects se bude konat v úterý 22. října od 20 hodin na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, místnost č. 115.

Galerie Jaroslava Fragnera , 21. 10. 2013

Architekti z McCullough Mulvin Architects svůj život tráví v Irsku, kde pracují s ostrovním rozptýleným světlem a nehostinnou materiálností a kde tvoří investigativní architekturu místa – v tomto případě divokých krajin a malých měst západního světa. Irsko představuje směs starého a nového, rychle se mění, jeho kultura je zaměřena na slova; jejich architektonické projekty – domy, veřejné budovy, knihovny – proto mají intenzivní charakter, kladou otázky rychle se měnícího světa, otevřeně zkoumají materiály a formu, která se může objevit v jakémkoli měřítku. Kombinují práci s psaním a učením a tímto způsobem extrahují DNA z města Jamese Joyce, Dublinu, a vytváří projekty pro moderní život, které reagují na jeho specifickou strukturu. Zachází s místem jako s archeologickou lokalitou, která si vyžaduje čas pro vystopování jednotlivých vrstev; usilují o moderní zásahy do stávajících budov a formální odpověď starému uspořádání – tancem kulturně významných alternativ formy a paměti.

Práce studia zahrnuje publikování, výuku a výzkum. Tvorba McCullough Mulvin Architects byla vystavena v Německu, Velké Británii, Španělsku (cena Miese Van der Rohe za rok 2011 a World Architecture Festival), České republice, Portugalsku (Trienále v Lisabonu) a Itálii (Bienále v Benátkách). Přednášeli o své práci v Irsku, Španělsku, Německu, Norsku, Velké Británii, Skotsku, Walesu, Polsku a USA. Niall McCullough urdžuje úzké spojení s výukou architektury a pracuje jako externí pedagog a kritik ve Velké Británii a Irsku.

Přednáška bude v anglickém jazyce. Vstup zdarma.

Další informace na stránkách GJF a na facebooku.

Klíčová slova:

přednáška GJF Irsko

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři