Události /

Výzva pro studenty a absolventy architektury

Zajímá Vás budoucnost Negerelliho viaduktu? Zúčastněte se jednoho z připravovaných workshopů.

Yvette Vašourková , 16. 9. 2013

1. Nasvětlení Negrelliho viaduktu

19.9. v 17 00, - Negrelliho viadukt Instalace a experimenty s osvětlením spojená s diskuzí na téma osvětlení veřejného prostoru a architektury pod vedením odborníků z Philips.Workshop Nasvětlení Negrelliho viaduktu se bude věnovat vztahu mezi veřejným prostorem a architekturou z hlediska světla. Workshop tak poskytne příložitost si přímo na místě vyzkoušet, jak funguje nasvětlování objektů, architektury a veřejného prostoru, pracovat s efekty a možnostmi světlených zdrojů. Experimentovat se bude jak s nasvětlením viaduktu tak instalací přímo v den vernisáže.

2. Proměna Negrelliho viaduktu

19.9. – 21.9. - architektonický institut ARCHIP Třídenní workshop zaměřený na potenciál karlínského viaduktu pro Prahu, který povedou dva výrazní architekti Patrik Hoffman (Atelier Hoffman) a Petr Lešek (Projektil). Na rok 2015 se plánuje rekonstrukce viaduktu, která se bude soustřeďovat převážně na technickou stránku stavby. V tuto chvíli se nepočítá s využitím prostorů pod oblouky. Workshop Proměna Negrelliho viaduktu se zaměří na proces, který demonstruje možnost využití stavby i ve prospěch města. Cílem workshopu je najít pro Negrelliho viadukt vhodný architektonicko-ekonomický model, který by nebyl postavený na standardním developerském principu. Výsledky workshopu budou prezentovány zástupcům hl. města Prahy, Městské části Praha 8 a Správě železnic (21.9 v 17 00 pod viaduktem). Workshop začne prohlídkou místa 18.9. v 15 00.

Přihlášky posílejte na: urbanity@ccea.cz do 16.9.

Uveďte: jméno, školu, obor, ročník, workshop, na který se hlásíte, telefon portfolio vítáno, ale není podmínkou

Trať galerií Praha – Karlín – Viadukt je projekt CCEA, který otevírá téma prostoru pod karlínským viaduktem pro kulturu a pro město. Od čtvrtka 19.9. do soboty 21.9. mezi ulicemi Křižíkova a Sokolovská vyplní oblouky Negrelliho viaduktu výstavy pražských galerií a prostor oživí koncerty, divadelní a taneční představení, dětské tvůrčí dílny a workshopy.

Negrelliho Viadukt je v provozu od roku 1850. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších technických staveb Prahy a České republiky, druhý nejstarší most v Praze. Bohužel dnešní stav viaduktu je v rozporu se všemi kvalitami, které jeho prostory nabízí. Cílem projektu je dostat do povědomí široké veřejností potenciál tohoto prostoru a začít debatu o jeho budoucí podobě.

 

Klíčová slova:

Akce CCEA trať galerií workshop

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři