Superstudio 2014

Datum konání: 14.02.2014 (Celý den) - 08.03.2014 (Celý den)

Pondělí, 17. Únor 2014 - 10:39
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Architektonický maraton pro všechny studenty architektury napříč republikou. Ostravské kolo už má své oceněné projekty. Zapojte se i vy.

Superstudio 2014 - Brno
Fotoalbum: 
Superstudio 2014 - Brno
Superstudio 2014 - Liberec
Superstudio 2014 - Praha
Superstudio 2014 - Ostrava

Superstudio se odehraje ve všech městech s výukou architektury v následujících termínech – Ostrava 14-15/2, Brno 21-22/2, Liberec 28-1/2-3, Praha 7-8/3.

Superstudio je týmová architektonicko-urbanistická ideová soutěž pro studenty architektury bez ohledu na ročník a případně i školu, kterou studují. Probíhá nonstop během 24 hodin, přičemž téma se účastníci dozvídají až při zahájení soutěže. Koncept soutěže pochází z Austrálie, kde jej pořádá organizace SONA. Superstudio v ČR probíhá po dohodě a se souhlasem původních organizátorů.

Superstudio se odehrává na akademické půdě ve všech městech s výukou architektury (Praha, Brno, Ostrava, Liberec). Zúčastnit se může bezplatně kdokoli, kdo v ČR architekturu studuje. Závěrečné prezentace jsou, pokud možno, přístupné veřejnosti.

Účel:

-konfrontace a ideálně také spolupráce všech ročníků a typů arch. vzdělán
-intenzifikace přemýšlení a procesu návrhu oproštěném od nepodstatného
-stručná a maximálně výstižná prezentace na velmi omezeném čase a před publikem
-maximální tvůrčí volnost
-kritika/názor/hodnocení od osobností aktivních především mimo akademickou sféru
-setkání a atmosféra

Přihlašování dvou-tříčlenných týmů do Ostravy, Brna a Liberce: pošlete, prosím, mail na registrace.superstudio [at] gmail.com, kde uveďte jména členů, ročník a fakultu/školu, kterou studují.

Pro Prahu platí to samé, ovšem týmy kvůli velkému zájmu mohou být striktně pouze tříčlenné a registrační maily přijímáme až od 19.2., konkrétně od 18:00. První týmy pod čarou se budou moci po individuální domluvě a v případě volné kapacity zúčastnit v Liberci, Brně či Ostravě.

Více informací na:

www.superstudiocontest.com

facebook.com/krasniarchitekti

Klíčová slova: