Novinky a názory / zprávy

Soutěž pro studenty vysokých škol Superstudio vyhlašuje 10. ročník. Zadání vytvoří studio OMMX z Londýna

Architektonicko-urbanistická soutěž pro studenty vysokých škol SUPERSTUDIO letos oslaví 10 let od založení. Na jubilejním ročníku bude spolupracovat významné architektonické studio OMMX z Londýna, které vytvoří zadání soutěže. Zakladatelé studia také zasednou ve finálové porotě a uvedou přednáškou finálový večer 7. března v pražském CAMPu. SUPERSTUDIO letos opět proběhne ve všech městech s výukou architektury v Česku a na Slovensku.

SUPERSTUDIO , 15. 1. 2020

První ročník soutěže pro studenty vysokých škol, která se zaměřuje na otázky architektury, urbanismu a současných měst, proběhl už roku 2011. Od svého založení architekty Davidem Neuhäuslem a Matějem Hunalem prochází Superstudio neustálým vývojem, jeho základní koncept se ale nezměnil – studenti mají stále pouze a přesně 24 hodin na vypracování konkrétního zadání.

Na podobě jubilejního 10. ročníku se výrazně podepíší mladí architekti Jon Lopez a Hikaru Nissanke z oceňovaného londýnského studia OMMX, které loni získalo nominaci na Cenu Evropské unie za současnou architekturu – Mies van der rohe Award. Architekti vytvoří letošní zadání a zároveň zasednou ve finálové porotě. Svou úvodní přednáškou pak zahájí finálový večer 7. března v pražském prostoru CAMP, na který naváže výstava vítězných projektů.

Foto: eArch

Finále budou o týden dříve tradičně předcházet veřejně přístupná lokální kola, a to již potřetí ve všech městech s výukou architektury v Česku a na Slovensku – Praze, Bratislavě, Liberci, Brně, Košicích a Ostravě. Do soutěže se mohou přihlašovat dvou až tříčlenné týmy složené ze studentů vysokých škol bez ohledu na obor a ročník studia. Registrace budou spuštěny 27. ledna na superstudio.cz, vítězové si mezi sebou rozdělí prize money ve výši 50 000 Kč.

Podívejte se, jak vypadal minulý ročník.

Foto: eArch
9. ročník Superstudia vyhráli studenti pražské UMPRUM Adam Šustek a Vojtěch Tecl © Dominik Kučera

  • autor: SUPERSTUDIO *
  • publikováno: * 15. 1. 2020
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři