Kolem jádra

Pondělí, 28. Listopad 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Dvojice architektů stála před zdánlivě nekomplikovaným zadáním – rekonstruovat byt 3+1 v Plzni na Borech pro mladou rodinu s malými dětmi. Cílem bylo hlavně byt prosvětlit a opticky propojit, a to při zachování dostatečného množství úložných prostorů. Když v létě 2015 navrhovali studii interiéru, ještě netušili, že zhruba rok poté bude projekt dokončen a že dopadne přesně tak, jak zamýšleli.

Zábran Nová architekti, Rekonstrukce bytu Plzeň-Bory – foto © Petr Jehlík
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Tereza Nová, Jiří Zábran
Ateliér Zábran Nová architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Plzeň - Bory
PSČ 301 00
Datum projektu 2015
Datum realizace 2016
Užitná plocha 72.80m2
Materiál
Poznámka

Foto © Petr Jehlík

Celková rekonstrukce znamenala vybourání téměř všech původních příček a následně vybudování centrálního bloku kolem jádra. Blok vymezuje vstupní část a plní funkci jak kuchyně, tak i úložné sestavy ze strany obývacího pokoje. Uvnitř bloku je koupelna s přirozeným osvětlením, WC a komora. Blok je obložen březovou překližkou a slouží výborně jako obíhačka pro děti.

Dalším nenápadným úložným prostorem jsou tři vestavěné skříně z bílého lamina s překližkovými nikami. V hlavním obytném prostoru slouží jako šatna a kuchyně, v pokojích pak jako knihovny a šatní skříně.

Z rekonstrukce máme radost, jelikož dokončený interiér působí tak jednoduše a čistě jako na papíru, což není vždycky zcela samozřejmé, protože za vším stojí řada detailů a řešení nerovností starého bytu, se kterými si musel truhlář poradit.