V modrém lesku

Čtvrtek, 1. Prosinec 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Totální rekonstrukce košířského bytu v přinesla do interiéru atmosféru doslova na vlnách modré a námořnických doplňků. Architektky přesunuly ložnici do původní kuchyně, která se nově začlenila do obytné zóny, podařilo se jim tak vykouzlit o místnost navíc. Když máte štěstí a potkáte skvělé klienty, výsledek zkrátka nemůže být špatný.

Mooza architecture, Byt na modré vlně – foto © Iveta Kopicová
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Petra Bíšková, Klára Císařovská
Ateliér Mooza architecture
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 5 - Košíře
PSČ 150 00
Datum projektu 2016
Datum realizace 2016
Užitná plocha 81.00m2
Poznámka

Foto © Iveta Kopicová

Původní byt čítal separátní kuchyni, velkorysý obývák, pokoj, koupelnu a poměrně širokou chodbu. Klienti si však přáli zanechání velkého pokoje pouze pro děti, tedy vyvstávala otázka kam umístit jejich ložnici. Řešení jsme nalezli v kuchyni. A to doslova.

Namísto stávající kuchyně je nyní ložnice, sice skromných rozměrů, takže připomíná jakousi kajutu, ale svému účelu slouží, myslíme, dostatečně. Nová kuchyně se naopak bez problémů vešla i s jídelnou do obývacího pokoje. Z ložnice je možný přímý vstup do dětského pokoje, a také skrz „tajné“ dveře zabudované v kuchyňské lince, do obývacího pokoje.

Materiály a doplňky nesou všechny stejný „punc“ a to modrou petrolejovou barvu v kombinaci s dekorem dubu. Jako společný jmenovatel si majitelé totiž zvolili námořní a cestovatelskou tematiku, proto se v bytě objevují i motivy kruhových dveřních světlíků, ručně kresleného vlnobití v dětském pokoji a také záchranných kruhů v ložnici. Stylizovaná vlna probíhá i koupelnou a WC, v podobě bílo-modré velkoformátové mozaiky.

Klienti se nechali vtáhnout do hry s tímto konceptem a po celou dobu se aktivně zapojovali i při hledání různých doplňujících dekorací jako obrazy z vyplaveného dřeva či jiných doplňků.