Centrum architektury v samém srdci Prahy

Čtvrtek, 3. Červen 2004 - 2:44
| Napsal:
Nadace české architektury se snaží odborníkům i veřejnosti představovat architekturu v tom nejlepším světle, zprostředkovávat styk s architektonickým světem i mezi architekty samotnými. V domě na Betlémském náměstí, hned vedle Betlémské kaple, vytváří podmínky pro fungování hned tří subjektů. Kombinace výstavní Galerie Jaroslava Frágnera, specializovaného knihkupectví Fraktály a Klubu architektů | restaurace Dutá hlava umožňuje strávit na Starém Městě obohacující a příjemné chvíle.

> Výstavní síň Galerie Jaroslava Frágnera přináší architektonické výstavy představující osobnosti či tvůrčí týmy z Česka i ze zahraničí a expozice s tématickým zaměřením. Program dále obohacují přednášky a semináře zajišťující živé setkávání lidí, jimž je architektura blízká. Aktivity galerie doplňuje též vydavatelská činnost přinášející katalogy dokumentující výstavy.

www.gjf.cz
otevírací doba galerie:
úterý - neděle 10 – 18
> knihkupectví Fraktály nabízí především tituly z oborů architektura, design a současné umění. V jejím sortimentu nalezne zájemce jak knihy, tak i širokou nabídku časopisů zabývajících se těmito tématy, to vše z produkce tuzemské i zahraniční.

www.fraktaly.cz
otevírací doba knihkupectví:
pondělí - sobota 10 – 20, ne 12 – 20

> Klub architektů | restaurace Dutá hlava nabízí architekturou zmoženému návštěvníku po shlédnutí všeho, co galerie i knihkupectví nabízejí, sestoupit do přívětivých sklepních prostor restaurace. Při dobrém jídle a pití pak umožní svým návštěvníkům pomalu strávit kulturní zážitky či prolistovat zakoupenou knihou. Ceny se pohybují v rozmezí odpovídajícímu centru Prahy.otevírací doba restaurace:
pondělí - neděle 11,30 – 24

Betlémské náměstí 5a
Praha 1 - Staré Město
Klíčová slova: