Kolem 30 domů bude otevřeno v sobotu 25. dubna v rámci Dne dřevostaveb

Datum konání: 25.04.2015 (Celý den)

Úterý, 21. Duben 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

V sobotu 25. dubna se od 10.00 hodin v rámci akce Den dřevostaveb otevře v celé České republice kolem 30 vzorových a referenčních domů členů Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Den otevřených dveří tuzemských dřevostaveb se tak stane pro širokou veřejnost vhodnou příležitostí seznámit se s kvalitními a moderními nízkoenergetickými domy na bázi dřeva, s jejich konstrukcí, vlastnostmi a se samotnou technologii výstavby.

Den dřevostaveb 2015

Seznam všech otevřených domů včetně adres a kontaktních osob je zveřejněn na webu ADMD (www.admd.cz). Zpestřením sobotního programu bude i soutěž o tablet, která bude probíhat na facebooku ADMD: stačí se v sobotu dne 25. 4. 2015 vyfotit u některého ze vzorových domů členů ADMD, který soutěžící navštíví a poslat do konce dubna foto s kontaktem na mailovou adresu ADMD. Výherce bude vylosován v průběhu května.

Jedním z míst, kde bude sobotní Den dřevostaveb probíhat, bude i Centrum vzorových domů v Brně, které je celoročně otevřeno v rámci Národního stavebního centra na Bauerově ul. 10 u brněnského výstaviště. V Brně bude v sobotu 25. dubna končit trojlístek veletrhů – Mezinárodní stavební veletrh IBF, veletrh DSB (Dřevo a stavby Brno) a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a návštěvníci veletrhů tak budou mít ideální příležitost podívat se i do vzorových dřevostaveb v NSC. Kromě návštěvy vzorových domů je navíc pro ně připraveno také individuální odborné poradenství v oblastech, jako je výstavba dřevostaveb od A do Z, úsporné vytápění tepelnými čerpadly, výstavba a údržba bazénu či financování nového domu hypotečním úvěrem.

Den dřevostaveb 2015 bude další akci, která podpoří segment dřevostaveb u nás. Jejich podíl na trhu, z pohledu počtu realizovaných rodinných domů, od poloviny devadesátých let kontinuálně roste a je zřejmé, že tento růst bude pokračovat i v dalších letech. Podle dostupných údajů bylo v roce 1999 v České republice dokončeno pouze 92 rodinných domů na bázi dřeva, zatímco v loňském roce jich bylo již 1 246. Z celkového počtu cca 13 506 dokončených rodinných domů v ČR v roce 2014 dosáhl podíl dřevostaveb na našem trhu už téměř 10 %.

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD)
Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je nevládní zájmové sdružení výrobců a dodavatelů montovaných domů na bázi dřeva. Asociace byla založena v květnu 2000 a jejím základním úkolem je popularizace dřevostaveb jako moderní stavební technologie a garance kvality, jistoty a spokojenosti zákazníků. Klíčovým cílem je zabezpečení kvality dřevostaveb prostřednictvím povinné certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK). V současnosti je v ADMD sdruženo 17 členů, výrobců dřevostaveb, a 28 partnerů z řad výrobců stavebních materiálů či institucí v oblasti výzkumu a vývoje dřevostaveb. V čele Asociace je předseda (nyní ing. Vratislav Blaha), kterého volí výkonná rada, nejvyšším orgánem je valná hromada ADMD. Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů za rok 2013 byl s 1285 dokončenými domy 8,56 %, data za rok 2014 budou k dispozici v dubnu letošního roku.

www.admd.cz