Vyhlášení cen studentské architektonické soutěže KOMA MODULAR 2011/2012

Středa, 29. Únor 2012 - 1:00
| Napsal:

V pořadí již 6. ročník soutěže s tématem modulární výstavby je úspěšně za námi. V podvečer 23. února proběhlo pod taktovkou Ing. Martina Harta, marketingového ředitele KOMA MODULAR, v Atelieru D na Fakultě stavební pražského ČVUT slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.

Fotoalbum: 

Podívejme se, které z neuvěřitelných osmdesáti doručených návrhů domova pro seniory v pražských Strašnicích letos oslovily nejvíce a obsadily pomyslné stupně vítězů.

Porotci se nad soutěžními pracemi sešli již 2. února 2012 a odměny nakonec rozdělili takto:

Vítězný tým ve složení Ing. arch. Martin Prokš a Ing. arch. Marek Přikryl si za své Bydlení pro starší občany odnáší 1. cenu sníženou ve výši 24 000 Kč. Tento návrh také obdržel Cenu developera ve výši 30 000 Kč. „Návrh nejvíce vystihl zadání, které jsme identifikovali jako průnik modulárního domu s typologií domova pro seniory. Jednoduchý řadový koncept nastavený pro reálnou stavbu, kombinuje privátní buňky a intimní společné prostory“, tak hodnotí letošní vítězný návrh porota.

Druhou cenu, 20 000Kč, vybojoval návrh Ing. arch. Mariána Luckého, o kterém se porotci vyjádřili takto: „Oceňujme jednoduchý způsob řešení prostorové skladby. Navržený hřeben nabízí poloveřejná zákoutí, která vhodně doplňuje sebejisté dispoziční řešení. Vyrovnaný návrh od konceptu, programu, dispozice, umístění až po detaily.“ 

Třetí místo obsadila studentka FA ČVUT Bc. Kateřina Blahutová se svým návrhem modulárního cohousingu v korunách stromů. Odměnu ve výši 10 000 Kč si návrh dle porotců zasluhuje zejména pro svůj „...výrazný prostorový koncept, který vytváří pro zadání adekvátní poloveřejný prostor a ctí důsledně modulární systém zadavatele.“

Nezůstalo pouze u hlavních cen, porota udělila také rovnou troje Zvláštní ocenění poroty za tvůrčí přínos k řešenému tématu. To obdrželi Alan Hackl, Ing. Přemysl Gilar a Ing. arch. Kamil Měrka.

A konečně Cenu hlasování veřejnosti, tedy poukázku na nákup výrobků Apple v hodnotě 15 000 Kč, si odnesla studentka Ivana Plecháčová z Fakulty architektury ČVUT.

Porota letos zasedla v tomto složení:

nezávislí:
- Ján Studený, ksa
- Jan Šépka, Šépka architekti
- Karolína Vránková, Respekt
- Jan Žemlička, Zemlicka + Pruy
- Petr Šikola, Domyjinak

závislí:
- Martin Hart, ředitel marketingu KOMA MODULAR CONSTRUCTION
- Tomáš Cendelín, architekt KOMA MODULAR CONSTRUCTION
- Jiří Tencar, ECOTEN
- Lenka Hachranová, Art Group CZ

Letošní ročník nejenže překvapil tak vysokou účastí, ale především přinesl opět spoustu zúročitelné modulární inspirace i zajímavých myšlenek, co se seniorského bydlení týče. Gratulujeme oceněným, děkujeme všem zúčastněným a přejeme organizátorům, nechť příští již sedmý ročník bude minimálně stejně tak úspěšný a vydařený jako ten letošní!

Všechny soutěžní projekty si můžete prohlédnout zde.

Více o zadání soutěže čtěte zde.

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.