Reynaers Consult® - poradenství profesionálům

Pondělí, 4. Květen 2009 - 22:56
| Napsal:
Reynaers Aluminium, významný dodavatel vysoce kvalitních hliníkových systémů, vytvořil specializovanou poradenskou skupinu Reynaers Consult®. Odborníci z této skupiny (architekti, inženýři a technici) pomáhají projektantům a klientům v každé fázi realizace projektu a realizují jedinečná řešení pro konkrétní projekty či investice. Služeb Reynaers Consult® každoročně využívají tisíce klientů a partnerů společnosti na celém světě.

Společnost Reynaers Aluminium už od začátku své činnosti klade velký důraz na spolupráci s architekty a projektanty. V roce 1996 bylo ve firmě zřízeno oddělení, které se rozrostlo na mezinárodní skupinu expertů Reynaers Consult®. Její výhradní rolí byla spolupráce s architekty, vytváření a propagování moderních architektonických řešení z hliníku.

Reynaers Consult® dnes poskytuje podporu při projektování a realizaci různorodých stavebních investic. Společnost Reynaers Aluminium má více než 40leté zkušenosti s výstavbou velkoplošných objektů, jako jsou letištní haly, sportovní objekty, obchodní centra, výškové kancelářské budovy i soukromé rezidence, a s renovací starších budov.


K činnostem Reynaers Consult® patří kromě jiného pomoc při interpretaci předpisů a norem, týkajících se energetické efektivity objektů nebo navrhování nejúspornějších a nejefektivnějších systémů pro danou investici. Díky odborným vědomostem o souvisejících materiálech jako sklo a znalosti nejnovějších předpisů a norem dokáží experti Reynaers Consult® rychle pomoci klientům i architektům v technických i obchodních záležitostech.

Tým Reynaers Consult® se věnuje i vývoji zcela nových produktů pro konkrétní investice. Do ukázkového portfolia Reynaers Consult® patří kromě jiného speciální systémy profilů vyvinuté pro účely dvojitého průčelí 320metrové věže Sport City Tower ve městě Doha v Kataru. Jedinečný projekt konstrukce je založen na zakřiveném obalu ze dvou sklo-hliníkových fasád (vnější a vnitřní) vybudovaných kolem centrální betónové věže. Období projektového zpracování systémů (rámových obvodových stěn v kombinaci se systémem elementární fasády), jejich testování, výroby a montáže trval jen 16 měsíců.


Další formou činnosti Reynaers Consult® jsou školení pro projektanty a klienty, nebo interaktivní internetový katalog pro architekty. Internetový portál www.reynaers-architekt.cz si od chvíle svého spuštění získal obrovskou popularitu a v současnosti ho využívají tisíce profesionálů v celé Evropě.

Při pohledu do budoucnosti Reynaers Aluminium plánuje i nadále rozvíjet spolupráci s projektanty a reagovat na nové projektantské výzvy. Zdá se, že klíčovým prvkem budoucnosti se stanou parametry energetické úspornosti budov, a právě v tomto segmentu kolektiv Reynaers Consult® vyvíjí další nová řešení.


Reynaers Aluminium
Společnost Reynaers Aluminium založená v roce 1965 patří mezi nejvýznamnější dodavatele vysoce kvalitních hliníkových systémů. Společnost se zaměřuje na rozvoj, výrobu a propagování hliníkových konstrukcí ve stavebnictví, mezi které patří fasády, okna, dveře, systémy posuvných dveří, zimní zahrady a slunolamy. Reynaers Aluminium disponuje jedním z největších soukromých specializovaných zkušebních středisek.


V Ústavu Reynaers jsou prováděny testy a zkoušky výrobků a systémů, organizují se školení, semináře a prohlídky strojů. Společnost má zastoupení ve 30 zemích a své produkty exportuje do 50 států na 5 kontinentech.
V České republice má společnost zastoupení od roku 1995 se sídlem v Praze.

Klíčová slova: