Architektura / rodinné domy

Rodinný dům u Náměště nad Oslavou

Nedaleko Náměště nad Oslavou byl postaven rodinný dům, který citlivě kombinuje několik stavebních materiálů – pohledový beton z bílého cementu a bílého kameniva, dřevo a kámen na obklady a podlahy a sklo na části fasád – a vytváří tak harmonický celek, který se stal součástí okolního prostředí.

Lucie Šimečková , 28. 6. 2011

Rodinný dům je pojat jako hra různě dlouhých zdí v podélném a příčném směru. Hra je podpořena použitím různých materiálů na stěnách – bílý pohledový beton, kamenný obklad z vápence, dřevěný obklad z amerického ořechu. V příčném směru jsou obvodové konstrukce celoprosklené.

Objekt domu je jednopodlažní, bez podsklepení, zastřešený plochou komplexně ozeleněnou střechou. Centrální chodba je osvětlena pomocí střešního světlíku. Na terasu u hlavního obytného prostoru přímo navazuje přírodní jezírko s koupací částí.

Převážná část podlah v domě je krytá dřevěnými parketami nebo kamennou dlažbou. Veškeré konstrukce jsou přiznané a stávají se součástí interiéru. Do interiéru byla zakomponována klasická kachlová kamna. Zajímavostí je použití bílého pohledového betonu z bílého dánského cementu a bílého kameniva.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři