Technologie / IT

Nejrychlejší velkoformátová tiskárna v ČR - HP PageWide XL - jak se osvědčila v ostrém provozu?

Nejrychlejší velkoformátová tiskárna – HP PageWide XL – byla představena v Česku poprvé v lednu 2016 v Národní technické knihovně v Praze. A protože se jednalo o novou technologii, která přináší do oblasti tisku a kompletace velkoformátových tisků revoluci, byla očekávání od tohoto modelu tiskárny veliká. Jaké jsou po více než roce zkušenosti v ostrém provozu?

Copy General , 31. 1. 2017

Převratnou tiskovou technologii HP PageWide XL měla odborná veřejnost možnost poprvé vidět a vyzkoušet vloni v lednu. Oficiální představení této horké novinky se uskutečnilo na akci v Národní Technické knihovně v Praze. Vzhledem ke skutečnosti, že tato technologie představuje skutečnou revoluci ve velkoformátovém tisku CAD dokumentace a POS materiálů, byl o událost velký zájem. Desítky zákazníků pak v průběhu letošního roku navštívily democentra Copy General v Praze a Brně vybavené těmito technologiemi. Na konci roku 2016 společnost Copy General technologii představila také v Ostravě – v industriálním prostředí Vítkovických železáren. V průběhu letošního roku chystá Copy General, výhradní distributor těchto tiskáren pro Českou republiku řadu prezentací po celé republice s možností praktického otestování nejnovějších velkoformátových tiskáren HP.

První dva stroje HP PageWide XL v České republice pomalu slaví svůj první rok ostrého provozu. Dohromady mají tyto stroje řady 8000 a 5000 na svých počítadlech přes 240 000 m2 a to jsou skutečně čísla hodná malé bilance. V produkčním středisku Copy General na Křížové ulici v Praze tyto stroje plně nahradily původní klasické vybavení pro tisk CAD dokumentace založené na kombinaci LED a inkoustových technologií. Konsolidací barevné a černobílé technologie a využití aplikace HP Smart Stream pro zpracování a přípravu dat do tisku bylo dosaženo zásadní úspory času v samotné výrobě. V předtiskové části se podařilo náročnost a tím i finanční nákladnost srazit na polovinu.

V průběhu minulého a letošního roku se pro instalaci těchto technologií rozhodla řada předních společností napříč Českou republikou, a to jak z řady velkých projektových kanceláří, developerů, tak i reprografických center. Jako jeden z příkladů jmenujme společnost Sweco Hydroprojekt, kde se od implementace technologie v dubnu 2016 protisklo již 40 000 m2. Ing. Luboš Kovář hodnotí projekt následujícími slovy: „…Veškeré projekty jsme zvládli interně a včas. Na klasických technologiích by toto nebylo možné stihnout. HP PageWide XL nám pomohl zefektivnit celý provoz planografie. Uspořili jsme finanční prostředky, zrychlili celou výrobu a dosáhli kvalitnější a lépe čitelné projektové dokumentace.“

 

Co přináší tiskárny HP PageWide XL díky zbrusu nové tiskové technologii?

Nejrychlejší tisk technické dokumentace na trhu - až 30 A1 za minutu včetně skladu Barevný tisk za nižší náklady než u čb laserových tiskáren Speciálně vyvinuté voděodolné inkousty Tisk plnobarevných ploch a POS (POP) materiálů Extrémní zvýšení produktivity a snížení nákladů na obsluhu díky konsolidaci černobílých a barevných výkresů na jednu tiskárnu a komplexnosti řešení - od předtiskové přípravy po složený výkres

  Zdroje: www.pagewide.cz www.sweco.cz www.copygeneral.cz  

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři