Technologie / IT

O nové nabídce domu či bytu se můžete dozvědět za minutu

Visidoo - nabídky hlídá za vás a ty relevantní vám okamžitě posílá

Visidoo je nový nástroj, který se postará o to, abyste o nabídce nemovitosti ke koupi či pronájmu věděli v řádu minut po jejím zveřejnění. K dispozici je zdarma a jeho použití je velice jednoduché.

Visidoo , 4. 1. 2024 / Advertorial

Nemovitosti jdou na dračku, proto je potřeba být mezi prvními zájemci

Koupit nemovitost za “rozumnou” cenu je v posledních měsících stále náročnější. Na českém trhu je nemovitostí nedostatek a jejich ceny rostou téměř nejrychleji v Evropě. Zároveň roste konkurence zájemců o koupi jakéhokoliv výhodného bytu, domu či pozemku. Proto je zpravidla nutné jednat velice rychle. Ale jak se o nabídce dozvědět včas a nestrávit spoustu času sledováním realitních serverů? Řešením je nový nástroj Visidoo, který nabídky hlídá za vás a ty relevantní vám okamžitě posílá. Které to budou, si předem určíte zadáním podrobného filtru. Aplikace Visidoo funguje jednoduše, spolehlivě a kromě e-mailu po vás nechce vůbec nic – ani peníze, ani registraci, a dokonce vás ani nezatěžuje reklamami.

Programátoři pomohli nejdřív sobě, teď jejich startup nabízí bezplatnou pomoc ostatním

Jako spousta nových a užitečných věcí, i Visidoo vznikl tak trochu náhodou a jako řešení osobního problému. „Když jsme hledali nemovitosti pro vlastní bydlení, na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak je to časově náročné. Nastavení hlídacích psů na jednotlivých realitních serverech nám sice zjednodušilo práci, ale problém nevyřešilo, protože jsme se o výhodných nabídkách dozvídali s několikahodinovým zpožděním,“ líčí Tomáš Krejčí, jeden ze spoluzakladatelů startupu Visidoo.

Čas je totiž při hledání nemovitostí klíčový faktor. Třeba byt k pronájmu dnes získá prvního zájemce v řádu desítek minut a z trhu obvykle zmizí do několika hodin. Čím je nemovitost atraktivnější a čím lepší má poměr cena/výkon, tím je pravděpodobnější, že se prodá už během prvních prohlídek. Abyste se na prohlídku dostali mezi prvními, je proto třeba o nabídce vědět prakticky ihned. Od této myšlenky byl už jen krůček k rozhodnutí vyvinout nástroj, který to automaticky zařídí.

„Někteří z nás pocházejí z technického prostředí a programování je pro ně zábavou i obživou. Začali jsme jednoduchým programem, který kontroloval vybrané portály. Informace o zajímavých inzerátech nám poslal na e-mail, a tím i do telefonu. Postupně jsme přidávali další funkce a zdroje.“ popisuje vývoj Visidoo Tomáš Krejčí, který si spolehlivost systému sám ověřil: „Fungovalo to skvěle. O nových inzerovaných nemovitostech jsme se dozvídali mezi prvními a dokázali jsme velice rychle reagovat. Občas byl sám prodejce překvapený, že jsme mu volali tak rychle.“

Tomáš Krejčí také vysvětlil, proč se zakladatelé startupu rozhodli Visidoo zdarma nabídnout ostatním. „My už máme vlastní bydlení vyřešené a teď chceme pomoci obyčejným lidem v boji s překupníky, kteří nemovitosti s dobrou cenovkou rychle koupí a následně draze prodají lidem hledajícím bydlení. Proto jim chceme dát stejné možnosti, jaké v současné době mají k dispozici pouze profesionálové na realitním trhu,“ prohlásil.

Foto: Visidoo - tým zakladatelů

Výhody a nevýhody různých zdrojů informací o nemovitostech

Kdo hledá nemovitost, určitě využívá v první řadě realitní servery, na kterých realitní kanceláře inzerují své nabídky. Vedle dvou největších serverů sreality.cz a reality.idnes.cz, které v současnosti soustřeďují většinu veřejné nabídky nemovitostí, je potřeba kontrolovat i další, protože právě na nich se mohou objevit některé jinde neinzerované poklady.

Dalším zdrojem informací jsou servery bezrealitky.cz a bazos.cz, které hojně využívají přímí majitelé. Pokud nechtějí spolupracovat s realitní kanceláří, jejich nabídky se na realitních serverech ani nevyskytnou. Kdo chce získat nemovitost přímo od majitele, měl by sledovat také sociální sítě a především facebookové skupiny se zaměřením na realitní trh.

Kdo dřív přijde...

Pro získání časové výhody se nabízí několik řešení. Je možné obrátit se přímo na realitní kancelář s informací, jakou nemovitost hledáte. Jakmile se jim taková nemovitost dostane do rukou, mohou vás oslovit mezi prvními, a to klidně i dříve, než ji zveřejní. Bohužel takových zájemců dnes realitní kanceláře evidují stovky, takže spoléhat se na to nedá.

Čas ušetří i nastavení hlídacích psů, kteří upozorní na novou nemovitost odpovídajících parametrů v nabídce konkrétního serveru. Nabídky pak dostanete automaticky e-mailem, ale většinou se rozesílají po dávkách pouze jednou za den. Proto hrozí riziko poměrně velkého časového zpoždění, které může rozhodnout o budoucím majiteli. Navíc makléři zpravidla dávají inzeráty na několik serverů zároveň, takže pravděpodobně dostanete nabídku na stejnou nemovitost několikrát.

Nepotřebujete sledovat realitní portály ani nastavovat hlídací psy, stačí Visidoo

Visidoo poskytuje obdobný servis jako profesionální monitorovací nástroje, ale je zcela zdarma a navíc bez nutnosti registrace. Stačí nastavit filtr jako při vyhledávání, zadat e-mailovou adresu a pak už jen čekat na nové nabídky zveřejněné na realitních serverech. Upozornění na novou nemovitost Visidoo posílá ihned po jejím zveřejnění.

Ovládání je velice intuitivní a v podstatě stejné jako nastavování hlídacího psa na kterémkoliv realitním serveru. Rozdíl je v tom, že stačí nastavit jediného hlídacího psa od Visidoo, který bude kontrolovat realitní servery včetně portálů realitních kanceláří (jejich portfolio se postupně rozšiřuje). Díky tomu vám už neunikne žádná nemovitost a navíc se o ní dozvíte dřív než ostatní zájemci. Realitní kanceláře většinou zveřejňují nemovitosti nejprve na svém webu, takže s Visidoo o nich budete vědět ještě dřív, než se vůbec objeví na realitních serverech.

Hlídání si můžete nastavit, kolik chcete, a můžete být velice specifičtí. Již během nastavování vidíte, jakou frekvenci nabídek můžete přibližně očekávat, a případně parametry upravit. Nástroj dokáže rozpoznat duplicitní inzeráty na více serverech a nespamuje vás stejnými nabídkami několikrát. Proto si můžete být jistí, že každé upozornění, které obdržíte, bude důležité.

 

  • autor: Visidoo *
  • publikováno: * 4. 1. 2024
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Klíčová slova:

reality nemovistosti byty

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři