Události /

Matali Crasset přijíždí na Designblok

Francouzská designérská hvězda Matali Crasset přiváží do Prahy na Designblok svou aktuální mystickou výstavu Voyage to Uchronia.

EARCH.CZ , 6. 9. 2013

Designérka žijící a tvořící v Paříži představí exkluzivně v rámci Designbloku výstavu Voyage to Uchronia. Tato výstava, která vznikla pro významnou Galerii Thaddaeus Ropac, bude k vidění od 7. do 13. října v Art House Colloredo-Mansfeldském paláci.

Výstava reflektuje experimentální prostředí a navazuje na opakující se téma utopie. Název Uchronia odkazuje na definici Régise Messaca z roku 1936, kde je Uchronia vysvětlena jako neznámá krajina ztracena v čase, ke které se vztahují události, které se mohly stát, ale které se nestaly. Projekt popisuje zvyky a rituály imaginární lidské komunity a ve vzpomínkách nás přivádí na kouzelnou černou horu, na místo, kde nahlédneme sami do sebe. Nábytkové solitary nazvané Permanents jsou jakýmisi kokony, které obklopují neviditelné tělo, které leží, spí nebo sedí.

“Zpytuji svoji práci, stejně jako zpytuji design, se všemi jeho ukotveními. Přemýšlím o něm jako o autonomní aktivitě odloučené od svého základního předpokladu. Přemýšlení a předkládání hypotéz, to je to, co mě v tomto kontextu vzrušuje."

MataliCrasset Matali Crasset se narodila ve Francii v roce 1965.Dětství strávila v male vesnici na severu Francie, na farmě, kde práce a denní život byly jedno. Vystudovala Les Ateliers Ecole Nationele Supérieure de Création Industrielle.Ve své práci Matali aplikuje čistotu a striktnost a objevuje principy, které nás osvobozují a nutí experimentovat. Její práce rozvíjí témata jako je modularita, adaptace, propojování. Matali odmítá čistý tvar, zkoumá pohyb spíše na základě hypotézy nežli principů. Její tvorba je velice rozmanitá, věnuje se řemeslu, elektronické hudbě, scénografii, grafice I interiérovému designu.

Klíčová slova:

Akce Designblok výstavy a expozice

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři