Události /

Mobilní dům z kontejneru?

Pokud někomu v Česku nebo na Slovensku řeknete, že bydlíte v kontejneru, asi se na vás podívá s obavami, jste-li v pořádku. V Německu nebo v Holandsku však pochopí a začnou se vyptávat. Možná také začnou vyprávět zase o svém kontejneru, ve kterém rádi bydlí a občas si ho vezmou sebou na dovolenou. Nejedná se o karavan, ale o modulární architekturu.

Jiří Kout , 15. 3. 2011

 

Modulární architektura je ve světě hojně využívaná, protože její výhody jsou zcela nezpochybnitelné. Snadná doprava, malé náklady, možnost stavbu bez problému přemístit, rychlá a suchá výstavba a v neposlední řadě atraktivní vzhled s puncem patiny. O této oblasti architektury, která je v České republice v plenkách a na Slovensku prakticky neznámá, bude mezinárodní konference „Modulární architektura ve městě 21.století“. Bude se konat 30.3.2011 v Bratislavě za účasti předních evropských architektů, věnujících se této specifické oblasti architektury.   Do Bratislavy tak přijede německý guru kontejnerové architektury, hannoverský profesor Han Slawik, jež se celý život modulární a kontejnerové architektuře věnuje a lze ho bez nadsázky považovat za otce německé „kontejnerové architektury“. Tuto hvězdu doplní na konferenci nejen čeští odborníci z oblastí architektury, sociologie či umění, ale také vedoucí Ústavu urbanizmu FA STU a územného plánovania FA STU Bratislava prof. Bohumil Kováč, či charismatická holandská architekta Caroline Bijvoet, jež svojí půvabnou restaurací „Wijn of Water“ z repasovaných lodních kontejnerů v Rotterdamu zaujala nejen holandskou unii architektů, která ji nominovala na holandskou stavbu roku 2006.   Přijďte se seznámit s architekturou kontejnerů a modulů na mezinárodní konferenci, kde se dozvíte nejen, jaká architektura se dá z modulů stavět, ale jak se kontejnery vyrábí, jaké musí splnit parametry a jak rychle lze dům z modulů postavit, ať se jedná o mateřskou školku nebo rodinný dům či restauraci.  

Registrujte se na www.modularch.sk. Vstup zdarma! Kapacita omezená!

  Konference je pořádaná za podpory generálního partnera KOMA MODULAR CONSTRUCTION, hlavních partnerů FERMACELL a CONECO, partnerů akce: Elmo, Oknotherm, Nemetschek, Schmachtl. Hlavním mediálním partnerem je vydavatelství Eurostav a časopis ARCH, mediálními partnery jsou ArchiBox.sk, Architecture.sk, Archinet.sk, DEVELOPMENT NEWS SLOVAKIA, UzemnePlany.sk, a EARCH.CZ. Konference se koná ve spolupráci se Slovenskou komorou architektov, Slovenskou komorou stavebních inženýrů. Katedrou architektúry Stavebnej Fakulty STU Bratislava, Katedrou architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze a EARCH.CZ

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři