Mezinárodní konference eCAADe představuje novinky z oblasti navrhování

Datum konání: 12.09.2012 (Celý den) - 14.09.2012 (Celý den)

Středa, 12. Září 2012 - 2:00
| Napsal:

Od 12. do 14. září se uskuteční na půdě Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze (Nová budova Dejvice, Thákurova 9, Praha 6) unikátní mezinárodní konference eCAADe. Tématem letošního již 30. ročníku bude sepětí digitálna a fyzična.

Do Prahy se sjede na 200 odborníků z celého světa, aby diskutovali o novinkách v oblasti architektonického navrhování pomocí počítače.

„Konference bude o vztazích počítačového prostoru a reálného prostředí,“ říká Ing. arch. Dana Matějovská z kabinetu modelového projektování Fakulty architektury ČVUT. „Budoucnost architektonického navrhování spočívá v pokročilejším chytrém navrhování, kdy budova, tedy architektura, je partnerem, který reaguje na naše potřeby.“

eCAADe (Education and Research of Computer Architectural Aided Design in Europe) je nezisková organizace působící v oblasti počítačové podpory architektonického navrhování (CAAD). Hlavním cílem organizace je poskytnout platformu pro sdílení zkušeností, osvědčených postupů a výsledků v oblasti vzdělávání a výzkumu v Evropě i mimo ni.

Každoroční konference se stala hlavní událostí v eCAADe. První konference se konala v roce 1982 na Technische Universiteit Delft v Nizozemsku. Místa konání se střídají, každý rok je hostitelem konference jiná evropská univerzita. Vloni hostila konferenci University of Ljubljana.

Fakulta architektury ČVUT se již tři roky na tuto výjimečnou událost připravuje, konkrétně kabinet modelového projektování MOLAB, který je hlavním organizátorem.

Záštitu nad jubilejní konferencí převzala Česká komora architektů.
Více informací najdete na http://www.ecaade.org/conference/current

název eCAADe
kdy 12. - 14. září 2012
kde Fakulta architektury ČVUT v Praze
workshopy http://ecaade2012.molab.eu/workshops.htm