Proč navštívit jarní Stavební veletrhy Brno?

Úterý, 12. Duben 2011 - 2:00
| Napsal:

Opět po roce přináší jarní Stavební veletrhy Brno komplexní informace ze světa stavebnictví, technického zařízení budov a interiéru, letos nově doplněné o prezentaci investičních a inovačních příležitostí, a komunální technologie a služby. Na co se můžete při návštěvě veletrhu těšit se dozvíte na následujících řádcích.

Klíčové otázky a odpovědi – to jsou Stavební veletrhy Brno!

Jaký vliv bude mít nová směrnice o energetické náročnosti budov na vydávání stavebních povolení? Co všechno bude zapotřebí změnit v aktuální legislativě? Jaké jsou k dispozici nové materiály a technologické postupy, které nám k dosažení těchto limitních hodnot mohou pomoci? Kde získat odpovědi na tyto otázky – zaručeně správné, zaručeně nezávislé? Přeci na Stavebních veletrzích Brno, které se uskuteční v tradičním jarním termínu, od 12. do 16. dubna na brněnském výstavišti. Souběžně probíhá Mezinárodní veletrh interiéru a bydlení MOBITEX.

Green Building má zelenou nejen na veletrhu

Zvýrazněnými tématy letošního ročníku Stavebních veletrhů Brno jsou celosvětově atraktivní témata energeticky úsporného stavění, úspor energií, alternativních zdrojů energií a vytápění. Všechna témata budou rozvíjena pod společným souhrnným názvem Green Building. Energeticky úsporná řešení budou prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který je již tradičně připravován s odbornými asociacemi a partnery veletrhu.

Novinky a trendy vystavovatelů Stavebních veletrhů Brno

Stavební veletrhy Brno jsou opět po roce tím místem, kde se uvádějí na trh novinky, technologická zlepšení, kde získáte jedinečný komplexní přehled nejen o jednotlivých výrobcích s jedinečnou možností jejich srovnání na jednom místě a v jednom čase! Chcete již nyní - několik týdnů před zahájením Stavebních veletrhů Brno – vědět na jaké novinky a zajímavá řešení se můžete těšit? Podívejte se na naše internetové stránky www.stavebniveletrhybrno.cz, kde již nyní naleznete pozvánky vystavovatelů na své stánky – zjistíte tak, jaké novinky a zlepšení pro Vás chystají zástupci jednotlivých oborů stavebnictví, technického zařízení budov a interiéru.

Nevšední krása stavebních strojů na brněnském výstavišti

Po dvou letech, kdy se stavební stroje prezentovaly na veletrzích v Paříži a Mnichově se v celé své kráse se představí na jarních Stavebních veletrzích Brno. Stavební stroje se budou prezentovat na volných plochách P a Z. Letošní novinkou v umístění, která bude jistě lahodit oku návštěvníka, bude prezentace krásy stavebních strojů hned za hlavní vstupní branou do areálu brněnského výstaviště, tedy netradičně volných plochách v okolí pavilonu A.

Odborné konference a semináře doprovodného programu

Tradiční součástí Stavebních veletrhů Brno je odborný doprovodný program, kde se všichni zájemci mají možnost dozvědět zaručené aktuální informace ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Za všechny můžeme jmenovat například seminář Systémy TZB pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, konferenci Energie v budovách a komplexech v budov, Bezbariérové užívání staveb z pohledu právních předpisů a technických norem, nejnovější poznatky související s mosty se dozvíte na tradičním mezinárodním symposiu MOSTY 2011, již tradiční Praktické ukázky protipovodňových opatření budou probíhat v bazénu před pavilonem Z. Novinkou je salon obchodních příležitostí KONTATK – KONTRAKT 2011, který je další možností pro vystavovatele a návštěvníky veletrhu jak se představit potenciálním zákazníkům.

Dopravní infrastruktura a krize. Je řešením PPP?

Nad touto zahajovací konferencí Stavebních veletrhů Brno převzal záštitu ministr dopravy České Republiky Vít Bárta a uskuteční se první den veletrhu. Konference se bude věnovat dvěma základním okruhům, a to strategii státu při financování potřebné dopravní infrastruktury a představení konkrétních, již realizovaných PPP projektů jak u nás, tak i v zahraničí.

Nezávislá poradenská centra jsou tu pro Vás!

I v letošním roce pokračujeme v pořádání nezávislých odborných poradenských center. Jedním z nich bude i poradenské centrum Centra pasivního domu, kde všichni návštěvníci po celou dobu konání veletrhu mají jedinečnou možnost získat zaručeně odborné odpovědi na své otázky, které se mohou týkat všech oborů tzv. Green Buildingu. Novinky ze světa stavebních materiálů, nové legislativy a jejich dopadů na vydání stavebního povolení nebo provoz budovy, získáte ve Stavebním centru Stavebních veletrhů Brno – na stánku České komory autorizovaných inženýrů a techniků a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR. V rámci Mezinárodního veletrhu interiéru a bydlení MOBITEX máte jedinečnou možnost získat informace tak říkajíc přímo z první ruky! Po celou dobu zde bude mít poradenské centrum například Cech čalouníků, který všem návštěvníkům předá své tajné tipy a triky jak zkrásni, zútulnit své bydlení, neb i vybrat kvalitní sedací nábytek. I letos se uskuteční návštěvnicky atraktivní poradenské centrum bytových architektů – projekt Architekt, kde budou na dotazy návštěvníků odpovídat renomovaní bytový architekti. Další návštěvnicky velmi atraktivním projektem je Technologie&Design, který představuje možnosti interiérového řešení audiovizuální techniky a nábytku. Cílem je ukázat, že elektronika je plnohodnotnou součástí moderního interiéru a je zapotřebí jej řešit v kontextu s návrhem celého prostoru.

Kompletní přehlídka nejen stavebních oborů

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno a veletrhem Mezinárodním veletrhem interiéru a bydlení MOBITEX se v tradičním jarním termínu – od 12. do 16. dubna 2011 uskuteční také specializovaný Mezinárodní veletrh investic, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST a Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb URBIS TECHNOLOGIE. Dochází tak k doplnění již tradiční nabídky stavebních oborů, technického zařízení budov a interiéru o prezentaci investičních příležitostí, podpor podnikání a komunálních technologií a služeb.