V DOXu se uskuteční debata o díle Zahy Hadid

Datum konání: 20.10.2016, 18:00

Úterý, 11. Říjen 2016 - 14:11
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

O díle britské architektky iráckého původu budou ve čtvrtek 20. října 2016 v Centru současného umění DOX debatovat Deyan Sudjic, ředitel Design Musea, Melodie Leung ze studia Zaha Hadid Architects a architekt Jakub Cigler. Zahraniční hosté přijedou na pozvání Bakala Foundation a Nadačního fondu Kaplicky Centre, aby vybrali nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship 2016. Autor vítězné práce pojede na tříměsíční stáž do slavného londýnského studia Zaha Hadid Architects.

Pozvánka na přednášku o díle Zahy Hadid v DOXu – foto © Bakala Foundation

Kdy: 20. října 2016 v 18:00 h
Kde: Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7

Během setkání budou mít hosté příležitost seznámit se s dílem jedné z nejvýraznějších postav světové architektury. Debatovat o jejích návrzích a realizacích budou ti nejzasvěcenější: dlouholetá spolupracovnice Zahy Hadid z jejího londýnského studia Melodie Leung a Deyan Sudjic z Design Museum v Londýně, který se s proslulou architektkou léta přátelil. Třetím vystupujícím bude Jakub Cigler, jehož architektonické studio je lokálním partnerem Zaha Hadid Architects pro realizaci projektu Central Business District v Praze, známého spíše jako revitalizace okolí pražského Masarykova nádraží. Central Business District je jedním z posledních projektů, na kterém se Zaha Hadid osobně podílela. Zaha Hadid byla členkou poroty, která rozhodla o vítězství nakonec nerealizovaného návrhu architekta Jana Kaplického na novou budovu Národní knihovny v Praze na Letné.

Debata s názvem „Zaha Hadid: Work and Legacy“ se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2016 od 18 hodin v Centru současného umění DOX. Po ukončení debaty bude vyhlášen vítěz studentské soutěže Kaplicky Internship. Program celého večera bude veden v anglickém jazyce a překlad nebude zajištěn. Vstup je po registraci zdarma, počet míst je však omezen.

Registrace do 18. října na adřese: akce [at] bakalafoundation.org