V Praze se otevře 43 budov pro veřejnost

Datum konání: 13.05.2017, 08:00 - 14.05.2017, 23:00

Pátek, 5. Květen 2017 - 0:30
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

O víkendu 13. a 14. května se budou moci všichni Pražští obyvatelé a její návštěvníci podívat do 43 zpřístupněných budov po celé metropoli. Největším lákadlem je budova Seznam.cz a Invalidovana.

Open House Praha 2017

Největší lákadla

Společnost Seznam.cz vás přivítá ve svém novém sídle Paláci Křižík II na Smíchově. Neopakovatelné výhledy si budete moci vychutnat ze střechy Domu módy na Václavském náměstí nebo z prosklené kupole Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Bezpečnostní dveře vám otevře vždy připravený kryt pod Thomayerovou nemocnicí. Vysílací studia v karlínském Národním domě ukáže Český rozhlas. 

Za zmínku stojí i klenot avantgardní architektury Winternitzova vila od architekta Adolfa Loose. Těšit se můžete i na bohatou interiérovou výzdobu a krásný výhled z terasy vily Lanna v Bubenči, na promyšlený koncept mladého architekta tzv. francouzských škol v Dejvicích – dnes Mateřská škola a Základní škola Bílá, část vinného sklepa pražského vinařství Salabka v Troji. Oživíme nádraží Praha-Bubny nejen připomínkou historie transportů Židů, ale i bohatým doprovodným programem.

Nezmeškejte nic

Stáhněte si mobilní aplikaci Open House Praha 2017, která obsahuje informace o otevřených budovách včetně mapy, doprovodný program nebo živý chat, ve kterém si můžete s ostatními účastníky vyměňovat aktuální zprávy – například o délce front. Prostřednictvím tzv. push-zpráv, které vám v případě potřeby pošleme, budete okamžitě informováni o případných změnách v programu, dlouhých frontách nebo naopak místech, která budou přístupná bez čekání. Aplikace je ke stažení zdarma pro Android a iOS.

Kde si vyzvednout mapku?

Od úterý 9. května je můžete navštívit v INFOCENTRU (Hybernská 4, Praha 1, vnitroblok / otevírací doba: út–pá 10.00–18.00 hodin, so–ne 9.00–19.00 hodin), kde si můžete zakoupit katalog, mapu, tričko či tašku. Rádi vám zodpoví také jakékoliv dotazy a poskytnou doporučení.

Kde je nutná registrace?

Registrace je nutná pouze do technologií budovy Main Point Karlín, sídla pojišťovny Kooperativa, centrály VIG ČR. Bude spuštěna na našich webových stránkách v pátek 5. května ve 14.00 hodin.

Pracovní listy pro děti jsou k dipozici v budovách: Areál Podkovářská, Main Point Karlín, QUADRIO Building, Skleněný palác a Ústřední telekomunikační budova CETIN.