Architekti z ateliéru Mimosa proměnili interiér secesního domu v centru Liberce na moderní pivnici Výčep

Úterý, 10. Březen 2020 - 15:42
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Nová pivnice Výčep v centru Liberce láká návštěvníky svým osobitým interiérem, za kterým stojí pražské architektonické studio Mimosa architekti. Dominantou pivnice není nic jiného, než samotný pivní výčep v čele prostoru. Architekti neopomenuli ani paměť historického domu, host si tak může všimnout propojení moderního vybavení s původními prvky secesní budovy. 

Pivnice Výčep, Mimosa architekti © Eva Vopátková
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Mimosa Architekti
Spolupracovníci Petr Vávra
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Liberec
Ulice, číslo Náměstí Dr. E. Beneše 175/30
PSČ 460 01
Datum realizace 2019

Když se dva potkají, je kam chodit na Kousek Piva. 

Zkušený sládek, který chce zkusit vlastní hospodu a podnikavý pivovarník, který potřebuje nový výčep. Dva lidé ve správný čas na správném místě s vizí propojení moderního výčepu a gastronomie s tím nejlepším z prostředí klasických hospod, navíc v secesním domě za libereckou radnicí.

Jednoduché zpracování prostoru dává vyniknout původním klenbám, velkorysým výkladcům a nově vloženým dominantním prvkům. Všechny oči směřují na výčep v čele prostoru. Sklopné sedačky, opona, vyvýšené jeviště a světla ovládaná výčepním odkazují k naproti stojícímu divadlu i hospodské hierarchii, ve které je výčep dirigentským pultem i oltářem.

Pivnice Výčep, Mimosa architekti © Eva Vopátková

Strohé, ale dostatečné vybavení je „secesně“ zjemněno náběhy, reliéfy a zaoblenými rohy. Netečná nerezová ocel samotného výčepu je protiváhou dřevěných stolů, divadelních sedaček a židlí opotřebovávaných častým užíváním. Zelené nátěry stěn a podlahy neutrpí pivem čas od času vylitým v zaujatých debatách o smyslu všehomíra.  

Vše je podřízeno jedinému záměru – vychutnat si (ne)jeden Kousek s přáteli nebo jen náhodnými spolustolovníky. Tak na zdraví!

Pivnice Výčep, Mimosa architekti, gif
Pivnice Výčep, Mimosa architekti © Eva Vopátková


Pivnice Výčep, Mimosa architekti © Eva Vopátková