Bydlení naproti parku

Pondělí, 30. Květen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Kdo by nechtěl mít zeleň na dosah ruky? Bytový komplex v podobě tří bílých domů od Ateliéru RAW ji nabízí hned v několika podobách, od soukromých zahrad až po veřejný park přes ulici. Spolu s dobrou brněnskou lokalitou tak představuje atraktivní městské bydlení.

Atelier RAW, Bytový komplex Kadetka - foto © Bořivoj Čapák
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Tomáš Rusín, Ivan Wahla, Petr Mutina
Ateliér Atelier RAW
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Brno - Královo Pole
Ulice, číslo Božetěchova 13/11
PSČ 612 00
Datum projektu 2012
Datum realizace 2015
Zastavěná plocha 903.60m2
Poznámka

Foto © Bořivoj Čapák

Kadetka je bytový projekt skládající se ze tří bytových domů, které jsou umístěny v zahradním prostředí. Naproti komplexu se nachází královopolský park Kadetka, podle kterého byl pojmenován i tento bytový dům. K zadní části bytových domů přiléhá královopolské kulturní centrum Semilasso. Občanská vybavenost, která obklopuje celý areál, je nespornou výhodou bydlení v této lokalitě stejně jako krátká vzdálenost do centra města. Obyvatelé mají na dosah jak obchodní a zdravotní centra, kulturní a restaurační zařízení, tak samozřejmě městskou hromadnou dopravu včetně vlakového nádraží.

Bytové domy jsou neagresivní bílé kubusy umístěné v zeleni. Pod objekty se nachází hromadné garáže s 68 parkovacími místy. Každý byt tak má k dispozici vlastní garážové stání, balkon nebo terasu. Objekty nabízejí veškeré varianty rozměrů bytů, od 1+kk až po 5+1 s terasou, které se nacházejí na střechách jednotlivých domů. Bytů je zde dohromady 49 a jejich samozřejmostí je kompletní sociální zařízení a kuchyň, což zaručuje veškerou připravenost k bydlení.

Přízemní byty mají vlastní soukromé zahrádky. Komplex obklopují veřejné zahrady, které patří také obyvatelům bytového domu a které jsou bezpečné a uzpůsobené pro bezstarostný pohyb dětí. Komunikace, která prochází veřejnou zahradou, slouží pouze pro stěhování a není tudíž průjezdná. Bytový komplex je uzavřený v zahradě, ale zároveň využívá všech předností, které v současné době brněnská čtvrť Královo Pole obyvatelům poskytuje.

Klíčová slova: