Inovativní design kanceláří inspirovaný leteckým průmyslem

Úterý, 16. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Londýnský tým Tomáše Rouska s pražským studiem Tétris zrealizoval interiér kanceláří RayService v Ostravě v duchu hi-tech technologií a s nápaditým designem odrážejícím prvky z leteckého a automobilového průmyslu. Architektonicky a designově vtipný a vkusný interiér s jasně přiznanými materiály ve své surové podobě dodává kancelářím dokonalý nadčasový půvab.

XTEND DESIGN, Kanceláře RayService v Ostravě - foto © archiv autorů
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Tomáš Rousek, Dženita Sagdati, Radka Bínová Argayová, Veronika Rousek Rabas, Lenka Macková, Ondřej Slavík, Denisa Nebřenská, Ondřej Palička
Ateliér XTEND DESIGN LTD, Tétris Design & Build
Generální dodavatel Tétris Design & Build
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Ostrava
Datum realizace 2015
Poznámka

Foto © archiv autorů

RayService je úspěšná česká společnost dodávající komponenty například pro letadla Boeing, Airbus či auta Porsche. Při rozšiřování jejich kanceláří a výrobny chtěl klient vytvořit zajímavý design interiéru přístavby. Ten by měl především reflektovat jejich hi-tech výrobky a pokročilost produktu.

Interiér se rozkládá přes 3 nadzemní podlaží, přičemž 2. podlaží tvoří výrobna a 3. podlaží má administrativní funkci. Díky předchozím zkušenostem teamu s architekturou pro NASA či Formuli 1 se autoři inspirovali v leteckém a automobilovém průmyslu. Například forma recepce vyrobené z Corianu vychází z tvaru "winglets" na koncích křídel dopravních letadel a toto aerodynamické křídlo potom integruje další prvky jako světla a rozvody elektřiny. Velká zasedací místnost ve 3. patře má inovativní design aluminiového podhledu, který zakrývá podélně trámy a svým obloukovým profilem slouží pro lepší distribuci světla. I zpracování podhledů reaguje na pojetí stavby trupu letadel. Kuchyně potom bere inspiraci z nových vozidel značky AUDI. V interiéru realizovaném společností Inter-pro kontrastují čisté elementy se surovým betonem a vše dokresluje lineární grafika s motivem kabelu a konektoru.

Klíčová slova: