Interiér nové vietnamské restaurace v Praze od studia minio doplňují zavěšené květináče i lesklý keramický obklad

Pondělí, 24. Srpen 2020 - 8:06
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Na pražském Letenském náměstí, které vzniklo v roce 1912, navrhl architekt Kryštof Blažek ze studia minio interiér nové pobočky Banh Mi Makers. Vientnamská restaurace se nachází v parteru rohové budovy s výraznou bosáží a do jejího interiéru mohou kolemjdoucí nahédnout už z ulice díky vysokým zaobleným oknům. Po vstupu do restaurace přímo z nároží budovy zaujme keramický obklad obklad stěn nazelenalé barvy, nábytek z masivu borovice, židle z ohýbané překližky s kovovou konstrukcí i velké lampiony a zavěšené květiny.

Pobočka restaurace Banh Mi Makers na Letné, Studio Minio / Kryštof Blažek © Jan Kuděj
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Kryštof Blažek
Ateliér studio minio
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Ulice, číslo Letenské náměstí 749/5
Datum projektu 2019
Datum realizace 2019
Užitná plocha 200.00m2

Interiér restaurace se stropy vysokými 4,5 metru je záměrně světlý a jednoduchý, stěny jsou opticky děleny podélným pásem ve svěží nazelenalé barvě. Lesklý keramický obklad zároveň slouží jako ochrana proti mechanickému odírání zdiva. Stropy mají zemitou šedivo–hnědou výmalbu, na podlaze je položena světle šedá dlažba, stěny mají vzhled běleného betonu.

Pobočka restaurace Banh Mi Makers na Letné, Studio Minio / Kryštof Blažek © Jan Kuděj

Nábytek je z masivu borovice, dřevo je bělené a povrch lehce drásaný. Jsou využity i kovové prvky, jako například některé podnoží stolů či závěsy na květináče, s povrchovou úpravou v práškové vypalované barvě v teplém šedém odstínu. Židle jsou z ohýbané překližky s kovovou konstrukcí. Sezení pro hosty je funkčně členěno, využívají se nízké i vysoké stoly, podél několika oken je podélný pult, ve vstupní místnosti je dlouhý komunitní stůl s barovými židlemi, naproti kruhový stůl, u dětského koutku jsou dva delší stoly a přisazené dřevěné lavice.

Prostor osvětlují série závěsných lampionů ve hřejivě okrovém tónu, ve vstupním prostoru ze stropu visí shluk malých skleněných lustrů a světelnou atmosféru doplňují nástěnné žárovky se zlatým vrchlíkem.

Pobočka restaurace Banh Mi Makers na Letné, Studio Minio / Kryštof Blažek © Jan Kuděj

Pobočka restaurace Banh Mi Makers na Letné, Studio Minio / Kryštof Blažek © Jan Kuděj