Interiéru pražské restaurace Avocado gang od studia Mimosa vévodí dlouhý pestrobarevný stůl

Pátek, 15. Listopad 2019 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

V přízemí činžovního domu nedaleko Invalidovny v Praze vznikla první pražská restaurace, která své menu zcela podřídila stále populárnějšímu avokádu. Architekt Petr Moráček ze studia Mimosa architekti se při návrhu interiéru inspiroval především výraznou barevností avokáda a do centra jinak spíše neutrálního prostoru umístil dlouhý pomalovaný stůl z masivních smrkových hranolů stůl, kolem kterého se může posadit až 22 strávníků.

Restaurace Avocado Gang, Mimosa architekti © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Petr Moráček
Ateliér Mimosa Architekti
Spolupracovníci Kateřina Fryzelková
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Karlín
Ulice, číslo Křižíkova, 72
PSČ 18600
Datum projektu 2018
Datum realizace 2018
Užitná plocha 106.00m2
Poznámka

Fotografie - BoysPlayNice

Avokádo je skvělé syrové "jen tak” nebo upravené na 100+1 způsob 

100% zdravé i poměrně slušný útok na žlučník 

Výrazně barevné i „pastelově“ tlumené  

Skvělé – když se to s ním umí - nebo přinejmenším trochu jiné 

Stejný by měl být Avocado gang, kde avokádo najdete snad ve všem s výjimkou destilátů - a i to jen před jejich „zkoktejlováním“.

První avokádová restaurace v Praze Avocado gang vznikla v přízemí nárožního činžovního domu na Lyčkově náměstí v Praze – Karlíně. Jednoduchý podélný prostor restaurace nabízí 9,3m dlouhý stůl s 22 místy k sezení v jeho středu a dalšími místy podél stěn. Otevřená kuchyň umožňuje každému hostu potvrzení čerstvosti jeho brunche. Pestré barvy stolu jsou odvozené od výrazné barevnosti avokáda a jídel z něj připravených. „Nebarvy“ ve škále šedivé jsou pozadím pestrých objektů – ať jsou jimi stůl, židle kolem něj nebo – a především – jídla zde servírovaná. Stůl tvoří masivní smrkové hranoly profilu 160 x 100mm na podnožích z žárově zinkované oceli. Smrk je v interiéru dále použit v podobě lazurované biodesky, žárově zinkovaná ocel ve formě podnoží dalších stolů, židlí, světel, obkladu podélné stěny oddělující část pro hosty a zázemí restaurace, umyvadlech a dalších prvcích. Celek doplňuje cementová podlahová stěrka a světle šedá malba. Dost prostoru každopádně zůstává pro avokádo samotné – ať už v očekávatelné podobě guacamole nebo avokádových lívanců se slaninou.