Kamenný dům

Úterý, 7. Únor 2017 - 6:00
| Napsal: | Zdroj: autorská zpráva

Když máte k dispozici kamenem obloženou vilu od pha studia, je přirozené, že vzdušný interiér budete koncipovat podobně. Interiér využívá a zdůrazňuje velé prosklené plochy a stírá tak hranici mezi vnitřkem a venkem.

Designist, PHA Studio, Dům Děčín, foto © Tomáš Dittrich
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Šustrová, Jan Šesták, Marek Deyl, Filip Tomášek
Ateliér DESIGNIST, Studio pha
Generální dodavatel BC Correct
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Děčín
Datum projektu 2009
Datum realizace 2013
Poznámka

foto: Tomáš Dittrich

Dům je zasazen do svažitého pozemku, který umožňuje orientaci do otevřené krajiny. Jednotlivá podlaží tak kopírují terén, který zvolna přechází na terasy. Celkově je dům rozdělen na zázemí a garáže v suterénu, v prvním patře je obytná a relaxační část s terasou a bazénem a horní patro je vyčleněno pokojům a ložnicím.

Při návrhu interiéru byl kladen důraz na otevřenost vůči okolní krajině, na přírodní materiály, jejich strukturu, která budou prostupovat z exteriéru do interiéru. V tomto případě je nejvýraznějším prvkem fasáda obložená travertinovými deskami, které jsou dále použité v interiéru na podlahy i obklady stěn a to ve třech typu travertinu.

Další výrazný prvek je obklad 12m vysoké vřetenové zdi deskovinou Labradorit, která prostupuje všemi patry a poskytuje otevřený průhled.

Obývací prostor je propojen s otevřenou kuchyní a rohový krbem, vzdušný a světlý prostor, který využívá výhled do krajiny. V letních měsících je možné propojit venkovní část s bazénem odsunutím skleněné příčky, což celý prostor propojí v jeden prvek.

Relaxační část lze také zcela otevřít směrem k bazénu, zde je zázemí pro saunu a posilovnu, doplněné relaxační zónou. V tomto prostoru je také použitý jednotný formát podsvíceného kamene Onyx Capuccino.

Pokoje a ložnice v horním patře jsou oddělené další terasou mezi dětskou a hlavní částí s hostinským pokojem. V těchto částech je použitá tmavá jasanová podlaha, s kombinací světlého nábytku. A přírodních kamenů Botticino Cremo nebo červený Travertin. Celkový vzdušný dojem podporuje použití skleněných prvků na schodišti i dělících příček.

Celkový koncept je doplněn o jednoduchý nadčasový nábytek, barevný kontrast dodávají ručně tkané koberce Vartian carpets a přírodní dekorace.