Novostavba vily v Dubči

Pondělí, 9. Leden 2012 - 0:00
| Napsal:

Návrh novostavby rodinné vily vychází z požadavku obývání vícečlennou rodinou s možností bydlení více generací. Objekt má dvě nadzemní podlaží s plochou střechou a je částečně podsklepen.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Hnilička, Jan Dluhoš, Ondřej Dušek
Ateliér Pavel Hnilička Architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Dubeč
Datum projektu 2007
Datum realizace 2009
Užitná plocha 350.00m2
Zastavěná plocha 253.00m2
Poznámka

Foto © Jaroslav Hejzlar

V přízemí jsou navrženy dva podélné celky vybíhající do zahrady, mezi nimi je sevřeno venkovní patio. To je obklopeno hlavními vnitřními obytnými prostory domu - jídelnou, kuchyní a obývacím pokojem. Kuchyně není oddělená, ale je součástí velkého obytného prostoru. Ten lze velkými okny v letních měsících spojit se zahradou i s patiem a vytvořit vzdušný intimní prostor pro rodinný život. V přízemí jsou dále místnosti pro bydlení prarodičů tvořené obytnou kuchyní, ložnicí a zázemím. Technické zázemí a vstup však mají společný. Na vstupní halu v přízemí navazuje šatna s průchodem do skladu, pracovní místnost, záchod, koupelna, pracovna a vstup do sklepa. Hala je prosvětlena shora kruhovým světlíkem nad prostorem zrcadla schodiště. Vedle vstupu je navržena garáž pro dva automobily spojená přes sklad a šatnu s halou.
 

Patro je objemově řešeno jako příčně položené přes přízemí. V pohledu z ulice vytváří jednotnou plochu přes dvě patra, ze zahrady je fasáda ustupující. Dispozičně je myšleno jako ložnicové. Pro zachování kontaktu s domem je zde navržena obytná galerie otevřená do převýšeného světlého prostoru jídelny. Odtud se vstupuje do ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou a do části se dvěma dětskými pokoji se společnou koupelnou a záchodem. Ke všem pokojům náleží terasy nad přízemními částmi.

 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.