Digitální tisk | technologie zařízení služby

Pondělí, 10. Leden 2005 - 15:49
| Napsal:
Pátou a poslední přednáškou se v úterý 11.ledna 2005 v 16,45 hod uzavře série přednášek Digitální architekt. Naplní se tak program zimního semestru 2004, který představil nejnovější trendy v oblasti CAD navrhování. Poslední přednáška je věnována novinkám v oblasti digitálního tisku - tiskových zařízení, technologií a služeb pro dokončování a kompletaci projektové dokumentace. TISKNOUT "AŤÁK" ZADARMO? Tento slogan lákal k účasti na přednáškách v zimním semestru 2004. Nyní nastal čas upřesnit pravidla k čerpání získaných kreditů.
Nárok na slevuVzniká těm studentům, kteří navštívili minimálně jednu z pěti přednášek a obdrželi „hp kupón“ společně s „hp kreditem“, samolepkou na slevu ve výši 20%. Za každou další účast na přednášce ze série Digitální architekt pak obdrželi účastníci vždy jednu samolepku „20% kredit“ opravňující k čerpání slevy ve výši 20%. Účastí na všech přednáškách tak získali možnost tisku svého ateliérového projektu se slevou až 100%.Výpočet slevy probíhá na základě
aktuálního ceníku v učebně Gappa


Kde se bude tisknout? Tisknout se bude v prostorách Centra pro počítačovou grafiku - Cegra. Zde, na zařízeních zapůjčených partnerem Hewlett-Packard bude připraveno během ateliérového týdne několik tiskových zařízení schopných zvládnout předpokládanou kapacitu tisku.

Adresa tiskového centra zřízeného v rámci hp týdne:

jak se tam dostanete?Cegra
Centrum pro podporu počítačové grafikyNad Obcí I 1392/2,
140 00 Praha 4
tel. 257 310 090
fax 257 314 106
www.cegra.cz

kontaktní osoba: Pavel Čermák, cermak [at] cegra.cz">cermak [at] cegra.cz


Technické požadavky na tiskVzhledem k uspokojení všech zájemců v omezeném časovém limitu jsou dány následující požadavky na tiskové podklady:
Souborový formát: *.PDF, *PRN, *PLT
Velikost souboru v Megabytech: max 30 MB
Rozlišení rastrových předloh: max 150 DPI

Parametry tiskových zařízení, tiskové ovladačeHP DesignJet 1050c šíře role 36"

Ovladače HP Designjet 1050c Printer | Windows XP/2000HP Designjet HP- GL/2 printer driver
for Windows 2000/XP/2003 Server and AutoCAD 2000 - AutoCAD 2004
/velikost: 1.6 MB/


DesignJet 1050 and 1055 Series Adobe PS3 PostScript Drivers
/velikost: 2.6 MB/


Ovladače pro ostatní operační systémy

Ostatní hp ovladače: http://welcome.hp.com/country/cz/cs/support.html

Kdy a jak doručit soubory pro tisk? Tisk je potřeba předem telefonicky domluvit a objednat se na určený termín. Pro vlastní doručení je možné použít e-mail nebo FTP připojení. Můžete též využít některé kurýrní služby a samozřejmě také osobní doručení do tiskového centra Cegra, na přenosném médiu (CD, DVD, USB flash disk).

Otevírací doba:
17.1 - 21.1.2005
PO-PÁ
od 9,00 - do 17,00 hod

Parametry FTP připojení:


Informaci o uploadování Vašeho projektu přes FTP zašlete společně s upřesněním tisku emailem na adresu: cermak [at] cegra.cz">cermak [at] cegra.cz. Nezapomeňte též uvést své jméno, ročník ve kterém studujete a v neposlední řadě telefonické spojení.

Vyzvednutí výkresové dokumentacePo vytištění vašeho projektu budete informováni telefonicky či emailem a v uvedené otevírací době si váš vytištěný projekt můžete vyzvednout.

Akce pro diplomanty, studenty, ale i záškolákyVe spolupráci s firmou Copy General se snažíme vyjít vstříc také studentům - diplomantům, kteří diplomní projekt odevzdávají 14. ledna, což o více než týden dříve než zahájí hp týden. Ačkoliv se na diplomanty nevztahuje slevový kupón s hp kreditem, nabízí Copy General velmi zajímavé ceny jak diplomantům, tak i všem ostatním, kterým uvedený termín v ateliérovém týdnu nevyhovuje či neměli možnost se série přednášek zúčastnit. Kromě cenového zvýhodnění máte také možnost využít NONSTOP služeb CG na vybraných pobočkách. Ceník platný po předložení indexu následuje:

Ceník pro atelierový týden platný od 10.1. 2005 do 24.1. 2005 12,00 hodSeznam provozoven a jejich otevíracích dob
poskytujících slevu v rámci ateliérového týdne


Senovážné nám. 26, Praha 1
tel. 224 230 020, 224 238 241,
e-mail copygeneral [at] copygeneral.cz" target="_blank"> copygeneral [at] copygeneral.cz
NON-STOP

Milady Horákové 4, Praha 7
tel. 233 370 013,
e-mail holesovice [at] copygeneral.cz" target="_blank&"> holesovice [at] copygeneral.cz
7:00 - 22:00

Na Bělidle 40, Praha 5
tel. 257 316 653,
e-mail smichov [at] copygeneral.cz" target="_blank"> smichov [at] copygeneral.cz
7:00 - 22:00

PoděkováníAkci „Chcete tisknout aťák zadarmo? | Stačí jen chodit na přednášky a sen se stane skutečností“ se podařilo uskutečnit za materiálové podpory předního výrobce tiskových zařízení firmy Hewlett - Packard a technického zajištění ze strany firmy Cegra - Centrum pro podporu počítačové grafiky. Vyjít vstříc i diplomantům a studentům jiných škol se podařilo díky kopírovacím centrům společnosti Copy General s.r.o.. Děkujeme.

Kdo je Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR?Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR (dále CEGRA), s.r.o., zaujímá v České republice od roku 1995 pevnou pozici dodavatele softwaru pro stavební průmysl. CEGRA nabízí CAD software projektantům, architektům, stavebním inženýrům a ostatním odborníkům ve stavebnictví. Jako exkluzivní partner maďarského Graphisoftu R&D pro Českou republiku dodává na náš trh 2D/3D integrovaný projekční systém ArchiCAD, na který navazují software pro facility management systém ArchiFM a nástroje GDL (Geometric Description Language) pro vytváření elektronických katalogů stavebních výrobků. Součástí nabídky CEGRA, jsou také produkty Art*lantisRender a Zoom francouzské společnosti Abvent. >>>

Kdo je Copy General?Copy General je mezinárodní společnost, která provozuje tisková centra po celém světě. V současné době Copy General provozuje 5 tiskových středisek v Praze a po jednom v Plzni a Brně. Copy General zajišťoval tiskový servis při zasedání MMF a Světové banky v roce 2000 v Praze a v roce 2003 v Dubaji. Copy General nabízí servis v oblasti kopírování a digitálního tisku a zajišťuje k těmto službám i další doprovodné služby, kompletace, vazby, laminace. Tyto služby poskytuje Copy General NON - STOP. >>>
Klíčová slova: