Už známe Vítěze vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2015

Pátek, 23. Říjen 2015 - 11:37
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Ve čtvrtek 22. 10. 2015 vyhlásila Nadace dřevo pro život Vítěze vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2015. Do jubilejního pátého ročníku ankety byli pozváni pouze vítězové minulých let, kteří se ve veřejném hlasování utkali o titul Vítěze vítězů ve svých kategoriích. Na slavnostním vyhlášení výsledků v zámku v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Školního lesního podniku České zemědělské univerzity v Praze se sešli účastníci ankety s partnery a organizátory a v přátelské atmosféře společně poblahopřáli vyhlášeným vítězům.

Penzion UKO, Hrad UKO - foto © DSR 2015
Fotoalbum: 

Program byl rozdělen na dvě části. Dopoledne byla pro zájemce připravena oblíbená nadační akce “Ukážeme vám les, jak ho neznáte”. Účastníci si vysadili vlastní sazeničku a dozvěděli se, co všechno obnáší práce lesníka. Po obědě se pak už všichni pozvaní sešli ve Velkém rytířském sálu na černokosteleckém zámku. Odpoledne bylo zahájeno přednáškou na aktuální téma - Národní inventarizace lesů v České republice (NIL2) a od 15:00 pak přišlo na řadu všemi očekávané vyhlášení výsledků DSR 2015.

Níže najdete 8 soutěžících, kteří získali prestižní titul Vítěz vítězů Dřevěné stavby roku 2015, dřevěný diplom a houpacího dřevěného koníka - symbol Nadace dřevo pro život.

Jubilejní pátý ročník DSR je podle ředitele Nadace dřevo pro život Ing. Stanislava Poláka už výročí, které lze slavit. Dokazuje, že výrazná změna pojetí ankety od původního projektu "Dřevěný dům" byla správná a oslovuje stále větší počet nových účastníků a partnerů. „Toto výročí jsme zároveň vnímali jako příležitost poděkovat našim příznivcům, účastníkům, ale i partnerům za jejich podporu. Přichystali jsme jim proto nevšední dárek, a to přehlídku vítězů DSR z ročníků 2011, 2012, 2013 a 2014.“ Ročník, v němž bylo odesláno 13 867 hlasů, vzbudil opravdu nevšední ohlas. „Zájem veřejnosti nás velmi těší a také motivuje k neustálému zlepšování tohoto projektu do budoucna.,“ dodává ředitel Nadace Ing. Polák.

Ročník DSR 2015 je tedy úspěšně za námi! Nadační tým si ale dlouho neodpočine, neboť už 1. listopadu bude spuštěno přihlašování do DSR 2016, jejíž výsledky budou známy na jaře 2016.

Všechna díla ročníku 2015 ankety Dřevěná stavba roku najdete na adrese www.drevenastavbaroku.eu.

Více informaci o anketě Dřevěná stavba roku najdete jak na webu, tak na Facebooku.

Vítězové vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2015

Kategorie / Podkategorie / Soutěžní dílo / Soutěžící

Dřevěná hřiště / Malá hřiště / Hrad UKO / Penzion UKO

Dřevěná hřiště / Velká hřiště / Rezervace BORORO / Zoologická zahrada hl. m. Prahy

Dřevěné konstrukce / Návrhy / Rozhledna Kelčský Javorník / Ing. arch. Petr Jureček, Ing. arch. Václav Kocián, Ing. arch. Michal Kotlas, Ing. arch. Jiří Bužek, MgA. Natalie Chalcarzová, Ing. arch. Josef Žufánek

Dřevěné konstrukce / Realizace / Dřevěná lávka LČR na lesní cestě u hradu Veveří / CB s. r. o.

Moderní dřevostavby / Návrhy / Rodinný dům s kavárnou ve Znojmě / Ing. arch. Sandra Schwarzová

Moderní dřevostavby / Realizace / Dům inspirovaný lesem / ARCHCON atelier, s. r. o., Dřevostavby Biskup s. r. o.

Roubené domy / Realizace / Školicí středisko Akademie Libchavy / Koala Log Homes s. r. o.

Interiéry / Realizace / Interiér rodinného domu v Tehově / MgA. Radim Babák, MgA. Ondřej Tobola